Ознака: Арачиново
Црна хроника 14.05.20 | 11:28

Пронајдено оружје при претрес во Арачиново

Една автоматска пушка со куршуми, пиштол и повеќе муниција пронајде полицијата при претрес на куќа во скопско Арачиново. Како што се дознава: На 14.05.2020, врз основа на...

Црна хроника 29.04.20 | 23:48

Убиена жена во Арачиново, за злосторстовот уапсен сопругот

Жена на возраст од 36 години е убиена во семејниот дом од страна на сопругот во скопско Арачиново. Како што информираат од МВР, во попладневните часови случајот бил пријавен...

Црна хроника 25.04.20 | 21:26

БЈБ заплени околу 2,2 килограми хероин во Арачиново и околу 2.000 таблети екстази

Полициски службеници од Бирото за јавна безбедност- СВР Скопје денеска (25.04.2020), по претходно издадена судска наредба, извршија претрес во куќа во која престојува Д.Д....

Македонија 01.04.20 | 15:54

Маж починал во амбуланта во Арачиново, нема информации дали има корона

Вчера во амбулантата во Арачиново во 16:30 часот додека чекал преглед, маж паднал во бесознание. Била повикана и брза помош, била направена реанимација за по еден час да...

Црна хроника 25.03.20 | 14:34

Со џип се развозувале низ Арачиново, казнети со по 2.000 евра за прекршување на полицискиот час

Против пет лица од Скопје, скопското Основното јавно обвинителство денеска поднесе предлог за издавање казнен налог заради сторено кривично дело „непостапување според...

Црна хроника 25.02.20 | 10:28

Пари и мобилни: Малолетници од Арачиново извршиле тешки кражби

Полицијата синоќа во 22.20 часот ги привела Н.Е.(22) и двајца 17-годишни малолетници, сите од скопското село Арачиново, затоа што околу 21.40 часот на ул.„Трајко Китанчев“ извршиле...

Македонија 08.02.20 | 15:23

Заев доби лекција од граѓаните на Арачиново: Зборувате за милиони, а јас немам 100 евра во џеб, немам вода, немам канализација…

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во Арачиново доби лекција од граѓаните. Додека беше во поеста на ова скопско село граѓанин на Арачиново индиректно му порача дека тоа што...

Црна хроника 28.01.20 | 13:53

Еден обвинет, две лица под истрага за поседување оружје во Скопје

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено изработување,...

Економија 14.01.20 | 13:51

Трипуновски во Платежната агенција: Сакам лично да проверам зошто не се исплаќаат субвенции повеќе од две години

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски денеска на барање на Зејнула Сулејмани, земјоделец од Арачиново, кој...

Економија 13.01.20 | 13:00

Земјоделецот од Арачиново во Стразбур ќе ја бара правдата за неисплатената отштета

Земјоделецот Екрем Јаји од скопското село Арачиново денеска повторно побара институциите јавно да кажат зошто сé уште не му е исплатена отштетата вредна 10.000 евра за...

Економија 10.01.20 | 12:40

Земјоделец од Арачиново три години чека на обештетување од поплавите

Земјоделец од Арачиново, Екрем Јаји три години чека да му бидат префрлени средства за обештетување на неговиот овоштарник кој целосно бил уништен за време на катастрофалната...

Црна хроника 05.01.20 | 19:25

Во пукањето во Чаир изрешетени членови на арачиновската криминална група, едниот се бори за живот

Членови на арачиновската криминална група вчера вечер биле изрешетани во Чаир, дознава „Нетпрес“, според чии извори се работи за Н. Ајети и Б. Ајети. Според полицискиот...

Црна хроника 09.12.19 | 17:14

Дваесет и двегодишник од Арачиново ја грабнал 16-годишната девојка од дома

На 08.12.2019 во 20.00 часот во Полициско одделение Арачиново, Н.С. пријавила дека околу 17.00 часот од нивната куќа насилно била однесена нејзината 16 годишна ќерка. Таа била грабната...

Црна хроника 07.12.19 | 23:44

Арачиновец во својот дом чувал “Smith&Wesson” и “Walther” пиштоли

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека сторил...

Црна хроника 01.12.19 | 12:30

Трагите од престрелката во „Александар Палас“ водат до Арачиново!?

Трагите од престрелката во хотелот „Александар Палас“ што се случи половина час по полноќ водат до Арачиново, дознава Алсат М. Според извори на телевизијата, во атарот...

Црна хроника 18.11.19 | 10:38

Притвор за осомничениот за убиството на Ајвази, причина била нетрпеливоста меѓу семејствата

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено за убиство. Како што соопштуваат од ОЈО, на 18 август,...

Црна хроника 21.10.19 | 10:37

Арачиновец во плакар чувал рачна бомба, заврши во притвор

Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување...

Македонија 15.10.19 | 13:28

Османи: СДСМ вети 300 пилоти, не ДУИ

Во вчерашната емисија „Што не е јасно“ гостуваше Бујар Османи кој на прашањето за 300 пилоти одговори дека тоа СДСМ има ветувано, не ДУИ. Тоа е гласач на СДСМ, коментира...

Твитови 10.10.19 | 09:39

Потресно сведоштво за новите пилоти од Арачиново

Потресно сведоштво за новите пилоти од Арачиново pic.twitter.com/gOtB2EcRWQ — Семир🤦‍♂️ (@Semir_k11) October 8, 2019 Пилотите од Арачиново се собрале пред собрание да протесираат бидејќи...

Македонија 09.10.19 | 19:43

Биљали објавува пропагандни вести и честитки за Заев, ако е сомнителен, што бара во штабот на СДСМ во Арачиново?

„Зачудува потребата на ТВ 21 да остава медиумски простор на личности со сомнителна позадина и сомнителен кредибилитет, кои шират лаги за наводни вработувања на 300 пилоти,...