Ознака: Арачиново
Твитови 08.10.19 | 13:13

Тунтев има предлог за Арачиновци


Македонија 08.10.19 | 11:09

Млади арачиновци: Овие СДСМ нѐ лажеа, а најголема лага е на човек да му кажеш ќе одиш пилот

Во вечерашното издание на дебатниот магазин “Click Plus” на ТВ21 жителите на Арачиново рекоа дека им било ветено дека ќе бидат вработени 300 пилоти од Арачиново. Најголемата...

Македонија 08.10.19 | 08:59

Им било ветено: Од Арачиново да се вработат 300 пилоти!?

Во вечерашното издание на дебатниот магазин “Click Plus” на ТВ21 жителите на Арачиново рекоа дека им било ветено дека ќе бидат вработени 300 пилоти од Арачиново. Најголемата...

Црна хроника 05.09.19 | 17:11

Тинејџерка од Скопје пријавена како исчезната

Шестнаесетгодишна девојка од Скопје е пријавена за исчезната во полиција. Нејзиното исчезнување во Полициската станица Бит Пазар, вчера го пријавил Б.Џ.(45) од с.Арачиново,...

Македонија 02.09.19 | 14:55

Полицајци и инспектори Албанци: Подготвени сме да ги уништиме наркобандите во Арачиново и Грчец, но имаме пречки од МВР

Полицајци и инспектори од Скопје, од албанска националност, велат дека се подготвени да влезат во Арачиново и Грчец за да ги разбијат наркобандите, но пречки им се блиските...

Црна хроника 30.08.19 | 15:25

Момче од Арачиново повредено ноќеска со остар предмет

Ноќеска во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „12“ во с. Арачиново, скопско, А.А. (18) од с. Арачиново бил нападнат со остар предмет од Ј.Б., при што се здобил со повреда...

Црна хроника 22.08.19 | 15:14

Работник погоден од залутан куршум во Арачиново, одбил да оди во болница

Вчера околу пладне во СВР Скопје било пријавено дека во с. Сарај, скопско, во објект во изградба, додека Д.З. (29) и Б.С. (63), двајцата од Скопје, работеле на објектот, Д.З. се...

Црна хроника 25.07.19 | 16:11

Пуштени од затвор обвинетите за убиство на Енис, Енгин и Раметула

Наим и Рамиз Асани осудени на доживотен затвор за убиството на 17-годишниот Енис Исмаили, 14-годишниот, Енгин Исмаил и 18 годишниот Раметула Ибиши, во 2006 година во скопската...

Македонија 11.07.19 | 14:33

Заев: Соработувам со сите општини, а повеќе внимание посветувам на Арачиново

Премиерот Зоран Заев денеска истакна дека е посветен за соработка со сите општини, вклучително и со Арачиново и оти верува дека до крајот на мандатот на градоначалничката...

Црна хроника 10.05.19 | 00:12

Уапсени осум лица од бандата на покојниот наркобос Џељал Ајети – Џељо

Заврши големата полициска акција која се одвиваше во Сингелиќ, Арачиново и Битпазар. Според нeoфициjaлнитe првични информации, пронајдена е гoлeмa количина на дpoгa на сите...

Црна хроника 09.05.19 | 22:27

Полицијата влезе во Арачиново и Сингелиќ – бара дрога

Во моментов се спроведува голема акција на полициските сили во Скопје и околината. Операцијата се одвива во Скопје, на две места во Арачиново, како и на 6 локации во село...

Македонија 21.04.19 | 22:40

СДСМ го изгуби Арачиново

Според податоците на ДИК од 100% преброени гласови во Арачиново, кандидатот за претседател Блерим Река победи во оваа општина освојувајќи 1.406 гласа. Стево Пендаровски...

Македонија 18.04.19 | 14:01

АВМУ со реакција за нападот врз екипата на ТВ 21

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го осудува нападoт врз новинарот и снимателот на ТВ21 во Арачиново, пред и во зградата на општината. Медиумите работат...

Македонија 18.04.19 | 11:40

На пет километри од Скопје се киднапираат новинари, а Заев вели блескаме

Заев се фали дека блескаме, Пендаровски вели дека одиме напред, а на 5 километри од Центарот на Скопје се киднапираат новинари, се вршат закани, уцени, само затоа што сакале...

Македонија 17.04.19 | 19:18

Закани за екипа на ТВ21 во Арачиново: „Да избришеш сѐ, инаку ветувам дека сѐ ќе скршам“

Четири лица, еден од нив висок службеник на политичката партија, со вербални закани за екипата на ТВ21. Скандалот се случи во вторникот пред и во објектот на општина Арачиново,...

Македонија 12.04.19 | 21:49

Сплотени да продолжиме по патот по кој тргна Северна Македонија

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии од сите етнички задници, на трибина со жителите на Арачиново, рече...

Економија 09.02.19 | 20:06

Им ја плаќаме струјата на жителите на Арачиново, Пластичарска, Бит пазар

Поранешен вработен во ЕВН сподели искуство од времето кога работел во ЕВН. Она што многу добро го знаеме од прва рака. Во Македонија има граѓани кои со години не плаќаат...

Црна хроника 06.02.19 | 22:35

Момче од Арачиново нападнало полицаец во станицата во Кисела Вода

Вчераутро во просториите на Полициската станица Кисела Вода, полициски службеник физички бил нападнат од лицето Е.Н. (20) од село Арачиново, скопско, кое го привел во полициската...

Македонија 15.01.19 | 16:41

Градоначалничката на Арачиново со пари од буџетот за репрезентација купувала „севен дејс“, калапи за мафини, дрвени лажици, суџук

Цигари, влажни марамчиња, миризливи свеќи, корпа за печење мафини, решо, дрвени лажици, чајник, се дел од работите кои општината Арачиново ги купувала со буџетот за репрезентација,...

Црна хроника 11.12.18 | 12:57

Жител на Арачиново до Спасовски: Оние со кои се сликате ни ги инфицираат со наркотици нашите деца во училиштата

Медиумите на албански јазик пренесуваат вест во која, Фуат Халими, жител на Арачиново преку отворено писмо му се обраќа на Оливер Спасовски, има и неколки барања. Еве...