Лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски на собирот во Бутел беше во музички занес.Во стил на најдобрите „бубњари“ удираше и извикуваше „победа“, „победа“, „победа“ додека неговите обожаватели му аплаудираа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.