Иако на објавата пишува дека се работи за Маврово, подолу во коментарите станува јасно дека настанот не од Македонија. Настанот се случил во Јапонија, а водеото е објавено на Јутјуб пред 4 дена. Снимката се споделува масово на Твитер и секој си пишува дека се случила во неговата земја. На крајот, можеби не се случило ниту во Јапонија, а можеби и не се случило. Проценете самите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.