Ознака: зоран божиновски
Македонија 18.01.21 | 16:11

Нова бомба: Божиновски во 18 часот ќе објави разговор помеѓу Заев и Верушевски за Мијалков

Новинарот Зоран Божиновски на својот Фејсбук профил најави дека ќе објави аудио разговор помеѓу Александар Верушевски и Зоран Заев. Тема на разговорот ќе биде договор...

Македонија 18.01.21 | 12:22

Заев: Децата ме прашуваат зошто некој вели дека сум дел од рекет акција и во криминална група

Јас сум човек што покажал сериозна толеранција. Извршувајќи ја највискоката функција во изршната власт сум на удар на на јавноста но денеска слободата живее во Северна...

Македонија 18.01.21 | 11:58

Заев: Моите чувства се повредени, очекував извинување од Божиновски

Кога ќе се поминат границите неколкупати да сте келеветени, да сте навредувани, пред сè на лични чувства, а после тоа дури и на политичката функција која што ја извршувате...

Македонија 18.01.21 | 11:09

ВО ЖИВО: Изјава на Заев пред суд по рочиштето со Божиновски

Изјава пред медиумите на премиерот Зоран Заев по судењето со новинарот Зоран Божиновски, кого го тужи за клевета:

Македонија 18.01.21 | 10:48

Божиновски: На Заев ќе му студи во притвор поради спорот со „Макпетрол“

Новинарот Зоран Божиновски во својата одбрана на денешното рочиште истакна дека со премиерот Зоран Заев се скарани и оти точно знае што е предмет на тужбата. Тој објасни...

Македонија 18.01.21 | 10:17

Заев пред децата морал да објаснува дека не зел рекет од 60 милиони евра

Премиерот Зоран денеска се појави како тужител во случајот против новинарот Зоран Божиновски. Заев истакна дека ретко тужи, но оти ова ги поминале сите граници. Тој...

Македонија 18.01.21 | 09:55

Судењето Заев-Божиновски продолжува во поголема сала, новинарот најави нови „бомби“

Рочиштето за случајот против Зоран Божиновски ќе продолжи во нова, поголема судница, откако новинарот одби да присуствува на судење, во кое јавноста и медиумите ќе останат...

Македонија 18.01.21 | 09:39

„Јас без јавност не влегувам!“: Заев со обезбедување во суд, Божиновски без новинари не влегува во судница

Тензично е утрово во Кривичниот суд во Скопје, каде во тек е судењето на новинарот Зоран Божиновски, кого премиерот Зоран Заев го тужи за клевета. Откако на претходното...

Црна хроника 11.02.20 | 14:38

Кирацовски сакал да ги смири Боки и Зоран Божиновски

Бојан Јовановски имал комуникација и со новинарот Зоран Божиновски. Во една од пораките Божиновски му објаснува дека Александар Кирацовски настојува тие двајца да...

Македонија 16.01.20 | 12:34

Заев: За скопјани сум селак, ми ја извадија душичката

Во најновото видео снимка која вчера беше објавено на Јутјуб на која наводно се слуша како поранешниот премиер и градоначалник на Струмица Зоран Заев бара мито односно...

Македонија 15.01.20 | 19:06

Како размислувал Заев кога го продавал името: Ебаму името ебаму (АУДИО)

„Ебаму, името, ебаму“, вели Зоран Заев во продолжението на снимката „Европ за Вицето“, што на Јутуб ја објави Зоран Божиновски. Заев уверуваше дека целосно ќе се слушне...

Македонија 28.05.19 | 15:59

Чадиковски со притисок врз СЈО: Бара да се отфрли обвинението против Божиновски

Претседателот на Здружението на новинарите на Македонија Младен Чадиковски денеска оствари средба со обвинители на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела...