Ознака: Зекири
Црна хроника 09.08.22 | 13:37

Обвинителството за организиран криминал ја прошири истрагата за екс-генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири

Обвинителството за организиран криминал ја проширило истрагата за екс-генералниот секретар на Владата Мухамед Зекири. Станува збор за друг кривично-правен настан,...

Македонија 01.06.22 | 12:38

ДКСК побара кривично гонење на Драги Рашковски и Мухамед Зеќири за незаконски хонорарни и редовни вработувања

Државната комисијата за спречување на корупцијата на денешната седница донесе одлука да предложи кривично гонење за екс-генералните секретари на Владата Драги Рашковски...

Македонија 08.04.22 | 18:15

Дали и колку од парите на Зеќири завршиле во џебот на кумашинот Заев и шефот Ковачевски?

Додека вработените во македонски пошти протестираат за нередовни примања, додека поштата бележи загуби, Мухамед Зеќири и неколкумина се осомничени дека правеле фиктивни...

Македонија 08.04.22 | 17:07

Мухамед Зеќири дојде во суд, се бара негов притвор

Генералниот секретар на Влада, Мухамед Зеќири се појави во Кривичниот суд во Скопје каде што ќе биде изнесен пред судија на претходна постапка откако обвинителството...