Ознака: здружение
Македонија 30.09.20 | 13:33

Здружението на медицински сестри предупредува: Aко не се реши нашиот статус, ќе имаме уште поголем одлив по пандемијата

Гордана Бешлиовска, претседателката на Здружението на медицински сестри смета дека медицинските сестри треба да имаат подобар статус и ако не биде решен, тогаш ќе...

Македонија 06.09.20 | 12:32

Здружение на македонски Бугари бараат да бидат впишани како конститутивен народ на Македонија

Денеска во Куманово се формира Алијанса на македонските Бугари – движење за национално единство и спас (АМБ-ДНЕС). Целта на ова граѓанско здружение е „македонските...

Македонија 04.09.20 | 13:58

Сопственици на локали во Аеродром бараат од Заев да сруши дивоградба и во ТЦ „Бисер“

Здружението на сопственици на деловни простории во трговскиот центар „Бисер“, од скопската населба Аеродром, со писмо до премиерот Зоран Заев бара да се сруши бесправно...

Балкан 21.11.19 | 10:08

Здружението на новинари од Грција го осудува полициското насилство врз претставниците на медиумите

Здружението на новинари од грчките весници ги осудува случаите со полициското насилство врз новинарите, бара истото да го стори и владата и вели дека во слободна и правна...

Здравје 18.09.19 | 13:55

Здружение „Од нас за вас“: Непримањето на невакцинираните деца во градинките и училиштата е најбрутална дискриминација

Здружението „Од нас за вас“ реагира на забраната за упис на невакцинирани деца во градинките и училиштата и смета дека со ова се прави најбрутална дискриминација на...