Ознака: Жарко лаушевиќ
Филм 24.11.23 | 21:27

Иако вети дека ќе го однесе во гроб: Oбјавено писмото што Жарко Лаушевиќ му го испратил на Тома Фила од затвор

Иако најпознатиот адвокат Тома Фила вети дека никогаш нема да го објави писмото што Жарко Лаушевиќ му го испратил од затвор сепак тоа е веќе достапно.Но, не е тој што...

Филм 20.11.23 | 16:12

Синот на Жарко Лаушевиќ не се исплаши од крвна одмазда на погребот на татка си

Големата љубов на Жарко Лаушевиќ и неговата втора сопруга Анита беше целосно скршена и не можеше да ги задржи солзите на погребот на актерот. Неговиот син Душан беше...

Филм 20.11.23 | 14:45

Весна Тривалиќ не можеше да ги запре солзите на погребот на Жарко Лаушевиќ

Стотици граѓани го испратија Жарко Лаушевиќ на неговото последно испраќање во Белград.Роднини, колеги беа неутешно од заминувањето на големиот актер. Foto Alo.rs Најтажна...

Балкан 17.11.23 | 12:24

Аркан му понудил на Лаушевиќ лажен пасош за да замине од Србија

Во својата  книга „Падре, идиот“, Лаушевиќ страсно ги опиша првите денови на слободата и откри како поминала средбата со Аркан и Цеца само што излегол од затвор Тој...

Филм 17.11.23 | 11:11

Жарко Лаушевиќ ќе биде кремиран

Побребот на актерот Жарко Лаушевиќ ќе биде во понеделник во Белград, соопшти неговото семејство.Тој ќе биде кремиран на Новите гробишта во Белград. Испраќањето на актерот...

Филм 16.11.23 | 22:42

Жарко Лаушевиќ не дошол на свадба на ќерката поради страв од крвна одмазда

Ќерката на актерот Жарко Лаушевиќ Асја се омажи за музичарот Никола на 9 август нејзиниот татко не беше присутен на свадбата. Тој се плашеше  од крвна одмазда поради...

Балкан 16.11.23 | 12:28

Затворскиот цимер на Жарко Лаушевиќ го одмазди синот единец

Жарко Лаушевиќ со години ја делеше затворската ќелија со Никола Калуѓеровиќ, кој беше затворен поради крвна одмазда. Никола почина пред три години  во Цетиње. Единствениот...

Филм 16.11.23 | 09:17

Фила: Никогаш нема да го објавам писмото што Лаушевиќ ми го прати од затвор

Жарко Лаушевиќ почина на 63-годишна возраст, по кратко и тешко боледување, а од него се простуваат многу јавни личности, меѓу кои и адвокатот на Том Фила, кој  го бранеше...

Филм 15.11.23 | 20:55

Се плашеше од крвна одмазда: Минутата што му го промени животот на Лаушевиќ

На сега починатиот познат актер Жарко Лаушевиќ животот му го одбележа една трагедија.Тој плашејќи се за својот живот и за животот на својот брат, со девет истрели пред...

Култура 15.11.23 | 15:06

Уметноста мора да трае

Денеска почина еден од најголемите актери во регионот. Жарко Лаушевиќ имаше 63 години и богата и долга кариера која траеше повеќе од 40 години. Сними многу филмови и серии....

Филм 15.11.23 | 14:04

Бил приклучен на вештачко дишење: Вака изгледаше Жарко Лаушевиќ неколку недели пред да почине

Црногорскиот актер Жарко Лаушевиќ почина денеска од рак на белите дробови.Тој две недели бил приклучен на вештачко дишење и семејството се надевало на чудо но состојбата...

Филм 15.11.23 | 13:24

Годината поминува, денот никако: Почина Жарко Лаушевиќ

Големиот актер, Жарко Лаушевиќ почина после долга болест. Имаше 63 години. Роден е на 19 јануари 1960 година на Цетиње. Голема слава стекна во 80 години на минатиот век со улоги...

Филм 22.08.23 | 19:37

Жарко Лаушевиќ итно хоспитализиран

Актерот Жарко Лаушевиќ пред неколку дена бил примен во КБЦ „Бежанијска коса“ во Белград, дознава „24седам“. Нарушената здравствена состојба на актерот од пред неколку...

Семејство 07.02.23 | 19:59

Никола си го омазди убиениот син, делеа ќелија со Жарко Лаушевиќ

Во затворот слушнав за трагедијата пред кафулето „Епл“ во Подгорица и веднаш како за себе си искоментирав: „Каква несреќа се случи на едно чесно семејство“. Потоа...

Филм 06.02.23 | 19:05

Како актерот Жарко Лаушевиќ за неколу минути го уништи својот и животот на три семејства

Познатиот актер Жарко Лаушевиќ плашејќи се за својот и за животот на својот брат, со девет истрели пред 30 години ги уби Драгор Пејовиќ и Радован Вучиниќ во кафуле во...

Балкан 07.01.23 | 11:06

Аркан се плашел од Цеца името да ѝ го спомене: Непознати детали од нивниот однос открива Жарко Лаушевиќ

Жарко Лаушевиќ ја објави својата автобиографија „Падре, идиот“, а првата сопруга на Жељко Ражнатовиќ Аркан, Наталија Мартиновиќ, најде место во неговата четврта автобиографска...

Филм 14.02.22 | 11:02

Ќе се снима серија за Жарко Лаушевиќ и убиството кое му го смени животот

Напролет почнува да се снима српската телевизиска серија „Пад“, по книгата „Годината минува, денот никогаш“ на Жарко Лаушевиќ, а славниот актер ќе го глуми Милан Мариќ. Како...

Филм 11.02.22 | 10:19

„Годината минува, денот никогаш“ добива екранизација: Милан Мариќ ќе го игра Жарко Лаушевиќ во серијата за убиството кое му го промени животот

Оваа пролет почнува снимањето на серијата „Пад“ работена според книгата „Годината минува, денот никогаш“ од Жарко Лаушевиќ, а ликот на познатиот драмски уметник...