Ознака: загината
Филм 12.02.23 | 17:29

Актерката од „Горка Земја“, Емел Атичи, загина со својата ќерка во земјотресот, колегите се простуваат од неа

Во разорниот земјотрес што ја погоди Турција, актерката Емел Атичи (Атичи), која имаше епизодна улога во серијата „Горка земја“ (Бир замелан Чукурова), беше потврдена...

Црна хроника 25.11.22 | 09:35

Жена од Кичево загина откако врз неа падна таванот од домот

Вчера во 13.40 часот во ОВР Кичево пријавено е дека во куќа на улицата „Љубица Богеска“ во Кичево врз С.И.(66) од Кичево паднала таванска конструкција, по што таа починала...

Црна хроника 21.07.22 | 20:44

Се враќале од одмор, сопругот најверојатно задремал: Млада жена загина во тешката несреќа кај Градско

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила утринава околу 02.45 часот на автопатот Градско – Велес, во близина на местото каде се наоѓаше старата патарина, животот го...

Балкан 12.01.22 | 14:36

Македонска државјанка подлегна на повредите по сообраќајка пред девет дена во Косово

Државјанка на Македонија починала вчера во Клиничкиот универзитетски центар на Косово, како последица на повредите здобиени во неодамнешна сообраќајна несреќа, јави...

Македонија 09.09.21 | 14:32

Изгоре жива спасувајќи ја мајка си! Да вриштиш од болка од гнев!

Сочувство до семејствата на загинатите и повици за одговорност денеска ги преплавија социјалните мрежи. Тетовката Луљета Адеми сподели фотографија од девојката која...

Македонија 09.08.21 | 14:14

Mистеријата се продлабочува: Уште ја нема жената што наводно изгоре во Старо Нагоричане

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов на денешната прес-конференција информираше дека се уште не е пронајдена жената за која се тврдеше дека...

Црна хроника 06.08.21 | 11:03

18-годишна кумановка загина во тешка сообраќајка кај наплатната станица „Романовце“

Осумнаесетгодишна девојка загина, а две лице се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера во близина на наплатната станица „Романовце“ Кумановско,...

Македонија 05.08.21 | 18:05

Сè уште не е пронајдено телото на загинатата жена, партнерот одбива да го напушти местото

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, на денешната прес конференција потврди дека пожарите ја зедоа и првата жртва, жена која настрада во пожарот кој ја зафатил нејзината...

Црна хроника 11.01.21 | 09:56

Обвинение за две лица кои го предизвикаа верижниот судир во кој загина кавадарчанка

Основното јавно обвинителство во Велес до Основниот суд Велес поднесе обвинителен предлог против две лица за кривично дело – тешки дела против безбедноста на луѓето...

Црна хроника 16.11.20 | 11:43

Жена загина, две лица се повредени во тешка сообраќајка кај Кратово

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајната несреќа што се случила вчера околу 15.30 часот во с.Железница, кратовско на пат од с.Туралево кон Кратово. Како што...

Црна хроника 18.08.20 | 12:07

Охриѓанка загина откако во неа удри 17-годишник на мопед

Шеесетиосумгодишна охриѓанка вчера загина, откако во неа удри мопед „лонгија“ управуван од 17-годишник од Охрид. На 17 август, во 20 часот било пријавено дека во Охрид...

Свет 10.01.20 | 14:40

Ми се јави за да ја утешам, а кој сега мене да ме теши: Сопругот на една од патничките во украинскиот авион, скршен од болка

Шејда Шадкхо искористила три недели годишен одмор, од Торонто да отпатува во Техеран, главниот град на Иран, за да ги види своите мајка и сестри. Кога ѝ завршил одморот,...

Балкан 05.12.19 | 11:54

Загинала во своето купатило: Ирена се лизнала под тушот и го скршила вратот

Триесетгодишната Ирена Кики М. која се лизнала на плочките и го скршила вратот во купатилото на семејната куќа во селото Младеновац, погребана е на локалните гробишта....

Балкан 28.11.19 | 13:37

Албанските медиуми потврдија: Девојката на синот на Рама загина во земјотресот

Кристи Реци (24), девојка на Грегор (29), син на албанскиот премиер Еди Рама, е една од жртвите во земјотресот во Албанија. Веста ја пренесоа медиумите од регионот, а ја потврди...

Црна хроника 13.10.19 | 12:59

Познат идентитетот на младата девојка која утрово загина во сообраќајна несреќа

На 13.10.2019 околу 04,05 часот, на магистралниот пат Струмица-Радовиш, во близина на с.Радичево, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило,,фолсваген шаран’’...

Свет 30.09.19 | 15:41

Загина 14-годишно девојче во Словачка поради силното невреме

Силно невреме ја зафати централна Европа денеска – девојче загина во Словачка, а железничкиот сообраќај привремено беше прекинат во северна Германија. Словачката...

Свет 28.09.19 | 19:08

Невидена трагедија на автопат: Девојка се враќала од одмор, загинала кога се обидувала да му пријде на бебето

Германската полиција соопштила дека 28 годишна жена загинала на автопат во Баварија откако испаднала од автомобил во движење, додека се обидувала да се префрли во задниот...

Црна хроника 22.09.19 | 11:24

Загина жена, со возило излета од патот кај Катланово

Четириесет и четиригодишна жена загина во сообраќајната незгода што се случила вчера  во 16.30 часот на автопат Скопје-Велес, кај с.Катланово, соопшти МВР. Патничко возило...

Калеидоскоп 06.09.19 | 09:01

Загина триесетгодишната пејачка Кајли Харис

Американската кантри пејачка Кајли Ре Харис загинала во сообраќајна несреќа која се случила утрово кога три возила се судриле во Ново Мексико. Пејачката патувала кон...

Естрада 02.09.19 | 19:10

Огномет уби пејачка на бина

30 – годишната пејачка Хоана Сенз Гарсија настапувала со групата Super Hollywood Orchestra во близина на Мадрид , кога во нејзина непосредна близина експлодирала пиротехничка направа. Пејачката...