Ознака: врска
Семејство 27.03.22 | 21:48

Мажите кои бараат да се промените себеси не се за вас: Четири знаци кои укажуваат дека не сте на вистинскиот пат

Кога сме заљубени, често правиме работи што инаку никогаш не би ги направиле, на пример се менуваме себеси. Партнерот понекогаш бара од нас да го промениме нашето однесување...

Астро 15.03.22 | 09:33

Секој хороскопски знак има причина поради ја прекинува врската

Откријте ги причините зошто хороскопските знаци решаваат да стават крај на љубовните врски. Овен  Овенот е независен, ентузијаст и љубопитен. Тој ужива во возбудувањата...

Психологија 16.01.22 | 11:26

Пет предупоредувачки знаци кои може да ви покажат дали сте во врска со себична личност

Сите сме биле себични во љубовта, особено на почетокот на врската кога го сакаме партнерот само за себе. Во такви моменти не се доволни часови, туку ни требаат денови...

Астро 31.12.21 | 14:33

Љубовен хороскоп за 2022 година: Што ги очекува слободните и освоените срца од знаците Овен, Бик, Близнаци и Рак

ОВЕН Многумина Овни ќе започнат со реформи поврзани со сферата на љубовните врски во 2022 година. Можно е брзо да се обидете да ги промените работите кои не ве задоволуваат...

Психологија 05.11.21 | 19:09

Знаци кои може да ви навестат дали љубовта на вашето момче е вистинска или само комбинација

Честопати, девојката не е сигурна околу својата позиција во врската и сѐ што е поврзано со тоа, па во умот се вртат прашањата „Зошто не сакаше да ми се јави пред пријателите?“,...

Психологија 29.10.21 | 14:29

Терапевт за врски анализира: Дали маж и жена може да бидат искрени пријатели

Една од најчестите дилеми на денешнината е – дали маж и жена можат да бидат пријатели? Терапевтката Кеја Марти ја анализира оваа тема. Да, мажите и жените можат да...

Интима 13.10.21 | 15:10

Совети за справување со личниот гнев во љубовната врска: Немојте да чувате лутина

Гневот и лутењето може да предизвикаат сериозни проблеми во љубовната врска, а понекогаш тоа може да заврши и со насилство. Затоа, клучот за добра врска е во контролирањето...

Естрада 16.02.21 | 14:17

Порака за Денот на вљубените: Кендал Џенер ја објави врската со НБА ѕзведата Девин Букер

По неколкумесечни шпекулации, Кендал Џенер на Денот на вљубените потврди дека е во љубовна врска со НБА ѕвездата, Девин Букер. 25-годишната Кендал на Инстастори објави...

Интима 05.02.21 | 11:55

Три главни причини зошто луѓето се впуштаат во сексуални односи со поранешните партнери

Истражување спроведено во САД во кое учествувале 212 студенти со просечна возраст беше 21 година се обидува да даде одговор на прашањето зошто по прекинувањето на една...

Астро 31.01.21 | 16:12

Овие хороскопски знаци повеќе сакаат љубовна авантура отколку сериозна врска

Луѓето во различни хороскопски знаци различно се однесуваат во врските и во љубовта. Едни бараат партнер за цел живот, други скокаат од авантура во авантура. Такви се...

Калеидоскоп 01.01.21 | 08:13

Овие работи ужасно ги одбиваат: Машките ќе бидат незаинтересирани дури и за најубавата девојка

Машките сакаат убави девојки, но доколку ги направи овие грешки, ниту најубавата девојка нема да биде интересна за момчето. Зависна од комуникација Момчето нема да ви...

Естрада 20.11.20 | 17:04

Анџелина Џоли си фати ново момче, актер и пријател на Бред Пит

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли има ново момче, 45 годишната актерка ужива во романсата со пријател на нејзиниот екс сопруг Бред Пит. Светските таблоиди пишуваат дека...

Естрада 16.09.20 | 13:20

Игор Џамбазов открива што му помогнало да ја освои Илина Арсова

Игор Џамбазов во интервју за „Бекстејџ“ зборуваше за љубовта со алпинистката Илина Арсова. За време на разговорот, Џамбазов откри како се запознале со Илина и како...

Астро 30.08.20 | 17:04

Хороскопски знаци коишто никогаш не се откажуваат од љубовната врска

Постојат луѓе кои со сите сили се борат да ја одржат секоја љубовна врска, иако на сите околу нив им е одамна јасно дека врската одамна е готова. Ова се хороскопските...

Калеидоскоп 07.03.20 | 21:25

Еве колку жената треба да биде помлада од мажот за врската да биде совршена!

Веќе долго време се зборува и се расправа за идеалната разлика во годините меѓу жените и мажите. Дали некогаш сте слушнале за љубовното правило според кое мажите треба...

Интима 29.12.19 | 21:25

Што да направите за вашата врска да ги преживее празниците?

Празниците може да бидат многу стресен период затоа што сакаме сè да биде точно онака како што сме си замислиле. Си ветивте себеси дека оваа година празниците ќе бидат...

Интима 26.12.19 | 23:42

Сексот со него не се заборава, но…

Девојка (21), која сакала да остане анонимна, пред неколку седмици спиела со пријателот на нејзиниот татко, кој наскоро ќе наполни 50 години. Тој исто така е татко на нејзината...

Ракомет 02.11.19 | 12:59

Карачиќ ќе стане македонски зет?

Некогашниот вардарец Игор Карачиќ, кој летово се пресели во полскиот првак Келце е во врска со македонскиот модел Душица Андоновска, со која претходно биле пријатели...

Астро 22.09.19 | 09:00

Оние што се во врска со Стрелец – нека внимаваат!

Девица 23.8.-23.9. Работа: Доколку планирате да се занимавате со формалности, хартии или судови, тогаш денешниот ден ви е поволен. Љубов: Сакате да влезете во нова врска, но...

Калеидоскоп 01.09.19 | 18:14

Пет кризни моменти во секоја врска

Долгите врски се менуваат со текот на времето и се соочуваат со различни предизвици. Експертите за врски тврдат дека постојат пет таканаречени кризни моменти, односно...