Откријте ги причините зошто хороскопските знаци решаваат да стават крај на љубовните врски.

Овен 

Овенот е независен, ентузијаст и љубопитен. Тој ужива во возбудувањата на животот, па мрзливиот и зависен партнер кој не го дели неговиот ентузијазам не му одговара на ниту еден начин.

Бик 

Ако нешто е важно за Бикот, тоа е стабилноста и редот. Бикот е педантен и сака да ги прави работите на одреден начин. Импулсивниот партнер кој не размислува пред да направи нешто, нема да успее да воспостави долгорочна врска со грижлив Бик.

Близнаци 

Близнаците се непослушни, сакаат забава и сакаат да разговараат. Преферираат луѓе кои можат да бидат во чекор со нивниот духовит и имагинативен ум и на кои нема да им пречат нивните излегувања и дружења.

Рак 

Ракот е сигурен, верен и грижлив и ги цени нивните односи со луѓето. Ако неговиот партнер не ги почитува пријателите и семејството, тоа е често завршена работа. Ако неговиот партнер не покажува никакво сочувство кон другите, нема што повеќе да се зборува.

Лав 

Лавот сака рефлектори и да биде обожаван. Ужива кога му се восхитуваат и копнеат и ќе биде многу среќен ако му го овозможите тоа. Ако не, не сте предодредени за нив.

Девица 

Девиците се практични, одговорни и педантни. Тие сакаат ред и работи кои имаат смисла. Некој кој не ја цени одговорноста и редот не е идеален партнер за Девицата.

Вага 

Вагата е друштвено суштество. Вагите сакаат луѓе и секогаш сакаат да запознаваат и да стекнуваат нови пријатели. Тие имаат потреба од партнер кој може да им се придружи во таа забава. Антисоцијални луѓе не доаѓаат предвид.

Скорпија

Скорпиите можеби немаат многу доверба во луѓето, но се многу лојални и страсни кога се во прашање луѓе на кои им веруваат. Но, ако скриете нешто од нив, никогаш повеќе нема да ви веруваат.

Стрелец 

Стрелецот ја цени независноста и авантурата и секогаш е во движење. Тие сакаат и нивните партнери да учествуваат во нивните авантури. Ако нивните партнери ја сакаат домашната удобност, Стрелецот не сака да остане таму.

Јарец 

Јарецот е одговорен и практичен. Тој е независен и сака да ги прави работите на свој начин или воопшто не ги прави. Нема трпение за неодговорен партнер.

Водолија 

Независната Водолија има многу бунтовен карактер и знае да биде саркастична. Потребни им се партнери кои размислуваат сличност, личности кои нема да се навредуваат од нивните забелешки. Водолијата сака да биде општествено корисна и ако сакате да останете со нив, апсолутно мора да го имате истиот ментален склоп.

Риба 

Рибите се најчувствителни од сите знаци и имаат потреба од постојана љубов и внимание. Партнерот кој не ги сфаќа сериозно чувствата на Рибите, како и некој што ги присилува да направат нешто што не сакаат, не е вистинската личност за нив.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.