Ознака: Вице Заев
Македонија 05.09.20 | 12:25

Ако се чудите зошто дискотеката си грми: Децата на Вице и Зоран Заеви главни во ,,Аватар”

Дискотека (кафулето) Аватар Струмица над законите, не престанува со работа. Втор ден 4 септември нова забава и нови главоболки со корона. Затоа што Заеви и Радиша Бојовиќ...

Македонија 09.08.20 | 19:20

Вице Заев реагира: Aко не е лага тоа што го тврдат, тогаш секој доказ или сомнеж да го пријават во ОЈО, јас сум подготвен да одговарам

По кој знае кој пат ВМРО-ДПМНЕ покажува колку се далеку од етиката, професионалноста и моралот и како со невиден аматеризам го доуништиваат она што останало во нивните...

Македонија 05.07.20 | 13:28

Арсовски: Вице Заев давал наредби за палење коли и репресија врз граѓаните

Она што го говоревме неколку години наназад откако СДСМ и Зоран Заев и кланот Заеви се на власт, сега овој период веќе се потврдува, истакна на денешната прес-конференција...

Македонија 05.07.20 | 10:39

Дали Тушникот е дел од „екипата за брза интервенција“ на Заеви со „лиценца“ за палење коли?

Едно од лицата коешто според авторот на аудиоснимката која вчера беше поставена видео платформата ЈуТјуб учествува во снимениот разговор во кој се наведуваат низа...

Македонија 04.07.20 | 18:53

После денешната аудиобомба дали станува јасно кој стои зад сериското палење возила низ Македонија?

Од 2017 година навака јавноста често слушаше за запалени возила кои никогаш не се откри кој е сторителот. Денес медиумите објавија аудио бомба во која се слушаат два гласа...

Македонија 04.07.20 | 18:23

Вице Заев за „бомбата“: Рекла-казала муабети, Заеви се чесни Македонци

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да...

Македонија 04.07.20 | 15:31

Дали Вице Заев даде „зелено светло“ да се запали семејната продавница на Мисајловски?

Откако денеска на социјалните мрежи беше објавена нова шокантна аудио бомба во која се слушаат два гласа, од кои едниот, извесен Тушникот кој се фали дека ќе оствари...

Македонија 04.07.20 | 12:36

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за кои се тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик на „СВ Инвест“, фирма...

Македонија 22.06.20 | 20:22

Николоски: Додека луѓе возат Пунто и Шкода, Заеви возат Мајбах, Порше и Бентли

Нема кола најскапа во светот која не можете да ја видите во Струмица во семејството Заеви. Нема таква, јас дури и не знам како се викаат, пола од нив првпат ги гледам-рече...

Македонија 19.06.20 | 11:33

Затвор ли е, штаб на СДСМ ли е: Затвореници со поздрав до Заев, Спасовски, Вице брат ми, Шекеринска, но и Јане Тица

Скандалозно видео доаѓа од затворот Идризово. Група затвореници, во најголем број Роми, држат „прес-конференција“, која повеќе личи на масонски обред за иницијација....

Црна хроника 01.06.20 | 11:59

Сите видовме Кичеец како седеше со братот на еден истакнат политичар, потсети адвокатот на Боки

Адвокатот Сашо Дукоски на денешните завршни зборови потсети на врските кои ги имал Зоран Милески Кичеец со актуелни политичари и оти Обвинителството поминало лесно...

Македонија 24.05.20 | 12:35

Фетиов, човекот на СДСМ задолжен за поткуп на гласачи во Струмица – во 2014 година им ги зеде личните карти, во 2020 им дели пакети за да гласаат за Заев

Ерол Фетиов, лицето од Струмица кое на јавноста и стана познато по бомбите кои ги објавуваше италијанскиот весник Ла Верита, повторно е актуелно. Овојпат по видеото...

Македонија 30.04.20 | 23:27

Во еден ден Зоран и Вице Заев се фатени во поткуп, а Шекеринска ја загрози безбедноста на државата

Факти кои го одбележаа денот, според ВМРО-ДПМНЕ. 1. Зоран и Вице Заев се фатени во поткуп. Вице притискал во МВР и се заканувал на инспектори за ослободување на луѓето...

Македонија 30.04.20 | 23:22

Мицкоски: Нема да дозволам да се појавуваат Вицевци во владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, мора да се има морален кодекс

Имало многу контроверзни ликови на македонската политичка сцена од осамостојувањето па сè до денес со кои се врзани многу митови, определнени сведоштва, вистини, невистини…....

Македонија 30.04.20 | 12:31

Вице Заев во полиција, ги вади приведените поткупувачи?

Сè уште немаме одговор од Министерството за внатрешни работи за инцидентите во СВР Струмица утрово, каде што, според извори, власта се обидува да сокрие случај на поткупување...

Македонија 04.04.20 | 19:44

Хуманитарна помош или изборен поткуп: Брашно, компири и тоалетна хартија за Ромите во Струмица?!

Компири, брашно, колачи, тоалетна хартија, детергент за садови… Се дели хуманитарна помош за Ромите во Струмица, а случајно или не, фотографиите до кои дојде Република...

Калеидоскоп 24.02.20 | 09:30

Заев: Вицето не сакаше да оди во школо, па татко ми му купи мотор

Зоран Заев вчера гостуваше во „Еден на Еден“ кај Жаре, а меѓу многуте приватни и професионални приказни, раскажа за своите студентски денови, за детството, за семејството,...

Македонија 20.02.20 | 16:13

Героски до Вице Заев: Немој бате, не го брани!

Oткако вчера во отворено писмо до јавноста Вице Заев тргна во одбрана на неговиот брат Зоран и семејството Заеви, денеска новинарот Бранко Героски, оној кој прв почна...

Македонија 20.02.20 | 10:48

Зоран и Вице Заеви во текот на јуни и јули имале средби со обвинетите и осудените во „Рекет“

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна дека знаел,...

Македонија 19.02.20 | 15:09

Зоран молчи, Вице го брани: Намерно ме инволвираат во „Рекет“

Бизнисменит Вице Заев преку соопштение до јавноста се правда, отфрлајки ги обвинувањата кон него од ВМРО-ДПМНЕ. Интегрално го пренесуваме соопштението: После многубројните...