Ознака: Вице Заев
Македонија 23.04.24 | 18:55

Филипче, Заеви, Лукаревска, Богоев…Кој сè земал торби полни евра и средувал проценти според црниот тефтер на Бојан Јовановски

Шоуменот Бојан Јовановски, кој заглави судските ходници, па во затвор за случајот „Рекет“ со фамозната „луј витон“ торба и поради организацијата „Меѓународен сојуз“,...

Македонија 23.04.24 | 11:19

Бојан Јовановски: Кичеец ја однесе тoрбата „Луј Витон“ кај Вице Заев

Бојан Јовановски кај Стефан Лазаров откри што имаше во фамозната „Луј Витон“ и каде заршила торбата. Тој вели дека „Луј Витонот“ го зел Зоран Милевски-Кичеец и ја...

Македонија 12.03.24 | 08:51

Фирма на Заеви има милионски долгови за неплатен ДДВ и Данок на добивка

Фирмата Сара-Јавор Инженеринг ДОО од Струмица има долг од неколку милиони денари за неплатен Данок на додадена вредност (ДДВ) и на Данок на добивка, и’ е ставен на Листата...

Економија 05.09.23 | 09:44

Вице Заев превзеде фирма за струја од Боро Малборо

Градежната фирма на Вице Заев, брат на поранешниот премиер Зоран Заев, пред повеќе од една недела станала нов сопственик на „Бојана БС Панел“, претпријатие кое дотогаш...

Македонија 17.05.23 | 11:47

Вице Заев бара покрив за изградба на првата фотоцентрала

Првата фотоцентрала што ќе ја изгради Солар Грин Енерџи  на Вице Заев и Панче Заев, братот и таткото на поранешниот премиер Зоран Заев, ќе биде со моќност од 315 киловати...

Економија 07.10.22 | 09:35

Вице Заев управител во фирмата на татко му Панче за производство на електрична енергија

Вице Заев, братот на поранешниот премиер Зоран Заев, стана управител на новоформирана компанија за производство на електрична енергија регистрирана изминатиот период...

Македонија 01.07.22 | 16:46

Зоран Божиновски: Зоран и Вице Заев на местото на злосторството, каде што го продадоа името Македонија

Сместувачки капацитет Вила ,,МУРТИНЕЗЕРКА,,, Пефкохори, Грција… Зоран и Вице Заев, на местото на злосторот, каде што го продадоа името Македонија!, објави Зоран...

Македонија 04.05.22 | 22:48

Едната во Монте Карло, другата во Дубаи: Ќерките на Зоран и Вице Заеви ќе го памтат овој Велигден по луксуз и раскош

Скромноста на овој Велигден не ја почувствуваа децата на богатите. Магичните празнични денови ќе им останат во раскошно сеќавање на ќерките на браќата Заеви, Александра...

Македонија 23.04.22 | 09:29

СДСМ нека биде искрен и нека каже за кого крадеше Зекири

Време е СДСМ да престане со празни флоскули и нека одговори на јавноста за сиот сторен криминал од страна на нивните функционери, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Време е да има...

Економија 22.03.22 | 13:31

Фирмите во кои Вице Заев бил косопственик со години на државата ѝ должат околу 1 милион евра

Фирмите Сара инженеринг, Сара јавор и Дравас, сите со седиште во Струмица во кои во одредени периоди косопственик бил Вице Заев, брат на поранешниот премиер Зоран Заев,...