Ознака: вељко беливук
Балкан 05.09.22 | 10:15

Состојба на опсада пред Специјалниот суд во Белград: Веља Невоља првпат очи во очи со сведокот соработник Срѓан Лалиќ

Во Специјалниот суд во Белград денеска треба да продолжи прелиминарното рочиште за Вељко Беливук – Веља Невоља и другите обвинети за седум убиства и многу други...

Балкан 02.09.22 | 10:20

„Насмеаниот касап“ на Веља Невоља е пуштен од затвор: Откако ги откри крвавите тајни на кланот, Срѓан Лалиќ е префрлен на тајна локација

Срѓан Лалиќ, попознат како информатичарот или насмеаниот касап на Вељко Беливук – Веља Невоља и Марко Миљковиќ, кој, по спогодба со обвинителството е осуден на 18 години...

Балкан 17.03.22 | 11:33

Им се смееја на жртвите и се шегуваа: Сопругата на убиенот Гокси за средбата очи во очи со Беливук и Миљковиќ

Јелена Величковиќ, сопругата на еден од жртвите на Вељко Беливук и неговиот криминален клан, Горан Величковиќ – Гокси, во судница првпат во животот застана очи во...

Балкан 15.03.22 | 13:34

Во страв да не ги отрујат Беливук и Миљковиќ не јадат ништо во затвор, нарачуваат од надвор преку свои луѓе кои први каснуваат

Водачите на озлогласената српска криминална група, Вељко Беливук (36) и Марко Миљковиќ – Месар (30), обвинети за најмалку пет убиства и други тешки кривични дела, повеќе...

Балкан 14.03.22 | 13:10

Завет со крв: Соработниците на Веља Невоља морале „да ги закрват“ рацете за да ја добијат неговата доверба

Сведокот-соработник во судењето на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, Бојан Хрватин открива бизарни детали за тоа како двајцата лидери на криминалниот клан ја проверувале...

Балкан 10.03.22 | 10:38

Тензично на судењето на Веља Невоља: По влегување во судница Беливук ги навредувал и им се заканувал на сведоците

На почетокот на судењето на Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и припадниците на нивната криминална група во зградата на Специјалниот суд во Белград, владееше состојба на...

Балкан 18.01.22 | 22:07

Објавен ценовникот на „валканиот“ полицаец кој му оддавал тајни од истрагата на Беливук

Информациите од полициската, а подоцна и од обвинителската истрага против Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и другите членови на оваа криминална група, „валкан“ полициски...

Балкан 16.10.21 | 08:49

Фонтана на балкон, сауна, мермер: Полицајците запрепастени во каков луксуз живеела поранешната државна секретарка

Српската полиција вчера го почна претресот во домот на поранешната државна секретарка во српското Министерство за внатрешни работи, Дијана Хркаловиќ, која беше приведена за...

Балкан 14.10.21 | 15:33

Му помагале на кланот на Беливук: Во Црна Гора уапсени полициски службеници кои сакале да го пуштат Веља во земјата

По налог на основното државно обвинителство на Црна Гора, уапсени се неколку полициски службеници, поради сомневање дека ја злоупотребиле службената позиција со укинување...

Балкан 31.07.21 | 15:47

Шокантни детали за естрадните афери и ѕверските убиства на Веља Невоља

Српското обвинителство побара доживотен затвор за Вељко Беливук, поранешниот водач на навивачите на Партизан, и неговата криминална банда осомничени за тешки злосторства....

Балкан 23.07.21 | 13:06

Монструозна аудио снимка: „Води го во кланицата“ – Вака Беливук договарал ликвидација на жртвите

Застрашувачко аудио за организирање убиствa во „куќата на ужасот“ зборува за бруталноста на кланот на Велја Невоља, но и за ладнокрвно договарање на ликвидации. На...

Балкан 23.06.21 | 15:58

Криминалната група на Вељко Беливук крие криптовалути и биткоини вредни милиони евра

Припадниците на криминалната група предводен од Вељко Беливук, во претходните две години купиле биткоини за повеќе од пет милиони евра, покажуваат најновите оперативни...

Балкан 08.06.21 | 14:33

Ликвидатор за Кавачкиот клан и лидер на криминална група во Виена: Кој е Декстер, уапсениот соработник на Вељко Беливук

Дарио Ѓорѓевиќ – Декстер, е високопозициониран член на кавачкиот клан, кој беше уапсен во Австрија во рамки на заедничка полициска акција со српската полиција и безбедносни...

Балкан 08.06.21 | 10:00

Соработникот на Вељко Беливук, Декстер, е уапсен во Австрија со 10 килограми хероин

На територијата на Австрија е спроведена полициска акција во која е уапсен Дарио Ѓорѓевиќ – Декстер, високопозициониран член на „кавачкиот клан“ и близок соработник...

Балкан 16.05.21 | 10:03

Екипата на Беливук грабнала човек пред амбасада, сите служби на нозе: Постои уште една куќа на смртта

Криминалната група на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ имала по се судејќи, преку своите ментори од МУП на Србија, заштита и од некои амбасади во Белград. Имено пред резиденцијата...

Балкан 15.05.21 | 09:12

Беливук му испраќал ќебапи од човечко месо на Звицер

Гадни и детални информации изнесе синоќа српскиот претседател Александар Вучиќ за активностите на бандата на Веља Невоља. Споделувајќи детали од истрагата во интервјуто...

Балкан 24.04.21 | 20:41

Во тајна просторија во куќата на Веља Невоља откриени десет килограми експлозив и цел арсенал оружје

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, соопшти дека е пронајдена „тајна просторија“ со десет килограми експлозив во куќата на Вељко Беливук во...

Балкан 14.04.21 | 09:31

Пресуда за членот на групата на Веља Невоља за убиството во ноќниот клуб „Тилт“

Во Кривичниот суд во Белград денеска треба да биде изречена првостепена пресуда за Милован Тадиќ, член на криминалната група на Вељко Беливук. Тадиќ е обвинет дека како...

Балкан 08.04.21 | 09:03

Позната белградска новинарка му била љубовница на Беливук, стана заштитен сведок-соработник

Белграѓанката М.Р., директорка на српски дневен весник и долгогодишна љубовница на Вељко Беливук доби полициско обезбедување. Таа е обвинета за кривично дело перење...

Балкан 07.04.21 | 10:06

Шкаљарците подготвуваат одмазда за екипата на Веља: Убиството на Вукичевиќ го скрши трпението на црногорскиот клан

Веста дека припадници на криминалната група на Вељко Беливук – Веља Невоља брутално го мачеле и го убиле Лазар Вукичевиќ, навивач на Црвена звезда и наводен член...