Ознака: вељко беливук
Балкан 25.09.23 | 15:46

И сопругите на Беливук и Миљковиќ ќе одговараат за перење на пари

Јавното обвинителство за организиран криминал Србија поднесе обвинителен акт против Вељко Беливук, неговата сопруга Бојана, Марко Миљковиќ и неговата сопруга Тања,...

Балкан 05.09.22 | 10:15

Состојба на опсада пред Специјалниот суд во Белград: Веља Невоља првпат очи во очи со сведокот соработник Срѓан Лалиќ

Во Специјалниот суд во Белград денеска треба да продолжи прелиминарното рочиште за Вељко Беливук – Веља Невоља и другите обвинети за седум убиства и многу други...

Балкан 02.09.22 | 10:20

„Насмеаниот касап“ на Веља Невоља е пуштен од затвор: Откако ги откри крвавите тајни на кланот, Срѓан Лалиќ е префрлен на тајна локација

Срѓан Лалиќ, попознат како информатичарот или насмеаниот касап на Вељко Беливук – Веља Невоља и Марко Миљковиќ, кој, по спогодба со обвинителството е осуден на 18 години...

Балкан 17.03.22 | 11:33

Им се смееја на жртвите и се шегуваа: Сопругата на убиенот Гокси за средбата очи во очи со Беливук и Миљковиќ

Јелена Величковиќ, сопругата на еден од жртвите на Вељко Беливук и неговиот криминален клан, Горан Величковиќ – Гокси, во судница првпат во животот застана очи во...

Балкан 15.03.22 | 13:34

Во страв да не ги отрујат Беливук и Миљковиќ не јадат ништо во затвор, нарачуваат од надвор преку свои луѓе кои први каснуваат

Водачите на озлогласената српска криминална група, Вељко Беливук (36) и Марко Миљковиќ – Месар (30), обвинети за најмалку пет убиства и други тешки кривични дела, повеќе...

Балкан 14.03.22 | 13:10

Завет со крв: Соработниците на Веља Невоља морале „да ги закрват“ рацете за да ја добијат неговата доверба

Сведокот-соработник во судењето на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, Бојан Хрватин открива бизарни детали за тоа како двајцата лидери на криминалниот клан ја проверувале...

Балкан 10.03.22 | 10:38

Тензично на судењето на Веља Невоља: По влегување во судница Беливук ги навредувал и им се заканувал на сведоците

На почетокот на судењето на Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и припадниците на нивната криминална група во зградата на Специјалниот суд во Белград, владееше состојба на...

Балкан 18.01.22 | 22:07

Објавен ценовникот на „валканиот“ полицаец кој му оддавал тајни од истрагата на Беливук

Информациите од полициската, а подоцна и од обвинителската истрага против Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и другите членови на оваа криминална група, „валкан“ полициски...