Ознака: Ванда Икарди
Фудбал 27.10.22 | 23:06

Убавата Ванда остана без работа: Икрарди ја отпушти сопругата

Мауро Икарди ја отпушти својата сопруга Ванда Нара од позицијата агент, со која раскинаа. Во септември аргентинскиот напаѓач се пресели од Пари Сен-Жермен во Галатасарај...

Вести 09.09.22 | 14:03

Ванда ќе биде тажна, мора да се сели од Париз, сопругот потпиша за Галатасарај

Аргентинецот Мауро Икарди (29) потпиша договор со Галатасарај, а во редовите на турскиот великан дојде и поранешниот шпански фудбалски репрезентативец Хуан Мата (34). Икарди се пресели...

Фудбал 28.07.22 | 11:46

Најпозната фудбалска менаџерка ужива во плиткото

Сопругата и менаџер на фудбалерот Мауро Икарди, Ванда Икарди моментално е на одмор каде максимално се опушти. Така и овој пат Ванда објави серија видеа каде на своите...

Фудбал 18.10.21 | 12:38

Ванда ќе се сели во Шпанија, Икарди потпишува за Барселона

Пари Сен Жермен сака да го размени напаѓачот Мауро Икарди со фудбалерот на Барселона, Серхио Агуеро, пренесува „Ел Национал“. Според изворот, една од причините за евентуалниот...

Вести 30.08.21 | 18:25

Ванда несреќна што мора да го напушти Париз, Икарди се сели во Торино

Пари Сен-Жермен се согласи да го пушти напаѓачот Мауро Икарди во Јувентус. Сепак, Французите се подготвени да го дадат на позајмица 28-годишниот Аргентинец за оваа сезона...

Фудбал 22.08.21 | 13:41

Икарди се повреди, Ванда ќе може да му се посвети

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Мауро Икарди се повреди во петокот на натпреварот од 3. коло во Лига 1 против Брест.Фудбалерот го напушти теренот со преврзана десна рака. Прес...

Останати спортови 14.05.21 | 19:48

Има и зошто: Инстаграм почна да цензурира фотографии од Ванда

Ванда Икарди се побуни зошто Инстаграм почнал да цензурира нејзини фотографии. Мрежата се одлучи на таков чекор поради премногу голотија. Сопругата на играчот на ПСЖ...

Останати спортови 05.09.20 | 20:59

Да не знаеш каде попрво да гледаш: Ванда покажа и повеќе од што требаше

Аргентинската старлета Ванда знае како да ужива во животот. Таа со сопругот Икарди заминаа на одмор. И додека тој се досадува таа позира во ултра отворен костим за капење....

Фудбал 17.07.20 | 10:00

Гледај ја во очи ако можеш: Ванда ги збудале мажите

Една од најпознатите сопруги на фудбалерите реши да ги збудали мажите. Се работи за Ванда Нара, сопругата на Икарди. Таа е позната по своите провокативни фотографии,...

Фудбал 21.11.19 | 10:11

Ванда на Икарди се тетовираше на „незгодни“ места

Ванда Икарди, сопругата на фудбалерот на ПСЖ повторно ги шокираше нејзините следбеници. Таа објави фотографија од тетовирањето на интимните делови, посебно на меѓуножјето...

Фудбал 01.11.19 | 22:02

За ноќта на вештерките: Ванда Икарди во кожени панталони и стегнати гради

Една од најпознатите девојки на фудбалерите повторно ја шокираше спортската јавност.Ванда Икарди, сопругата на фудбалерот на ПСЖ, на социјалните мрежи се пофали со...