Ознака: турнир
Ракомет 15.08.20 | 22:46

Еурофарм Пелистер и Вардар финалисти на ракометниот турнир во Струга

Екипите на Еурофарм Пелистер и на Вардар ќе играат во финалето на 48. издание од Меѓународниот ракометен турнир во Струга. Ова е епилогот по трите саботни натпревари...

Црна хроника 13.08.20 | 12:03

Кривична за скопјанец, сред пандемија организирал фудбалски трунир со публика

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 17 лица за кривично дело –...

Останати спортови 24.06.20 | 12:28

Откриена е вистинатa за катастрофата во Задар: Новак не направил никаков пропуст

Шефот на лекарската служба на Тенискиот сојуз на Хрватска, доктор Игор Бориќ, тврди дека Григор Димитров не пријавил дека не е добро и дека чувствува симптоми на вируст,...

Ракомет 18.01.20 | 14:05

Ќе се одржи меѓународен ракометен турнир за млади категории КЛ7 2020

Ракометниот клуб КЛ7 од 24 до 26 јануари 2020 ќе биде организатор и домаќин на меѓународен турнир за млади категории „КЛ7 2020″. На него ќе учествуаат 8 екипи од 5 ракометни...

Останати спортови 28.10.19 | 12:34

Федерер се повлече од турнирот во Париз

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се повлече од турнирот во Париз (Франција), пренесува прес-службата на натпреварувањето. Во второто коло Федерер требаше да игра...