Ознака: тони сали
Скопје 15.06.21 | 22:30

Тони Сали постхумно го доби признанието за најдобар седношколец

Во Градскиот Парк во Скопје денеска традиционално се одржа манифестацијата „Средба на првиот со најдобрите“ на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов...

Македонија 02.06.21 | 06:57

Дардишта: Мајката и синот имаа бугарски државјанства, а постапката за Тони ја започнаа 15 години по раѓањето

Смртта на матурантот Тони Сали е уште една трагедија која ѝ се припишува на борократијата. Заглавен во административните лавиринти Сали замина пред државата да го признае...

Црна хроника 28.05.21 | 21:14

МВР со детали за смртта на Тони Сали

Матурантот Тони Сали, кој цела деценија се обидуваше од Управата за водење матични книги за добие матичен број и Извод на родени, почина вчера. „На 27.05.2021 околу 07:30 часот...

Македонија 28.05.21 | 13:41

Почина 19-годишното момче кое државата го остави без Извод и здравствена книшка поради бирократски проблеми

Матурантот Тони Сали, кој цела деценија водеше битка со Управата за водење матични книги за добие матичен број и Извод на родени, почина завчера на 19 години. Тони не дочека...