Ознака: стефанос циципас
Останати спортови 26.01.22 | 09:34

Циципас лесно до полуфиналето на Австралија опен

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас полеснио од очекувањата избори пласман во полуфиналето на Австралија опен. Циципас во четврт-финалето на Грен слемот во Мелбурн, го...

Останати спортови 04.09.21 | 09:30

Безобразниот Циципас елиминиран од УС Опен

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас не успеа да се пласира во четвртото коло на УС Опен. Третиот носител ноќеска во третото коло беше поразен од Шпанецот Карлос Алкараз....

Останати спортови 28.06.21 | 23:38

Крај на Вимблдон уште во првото коло за Циципас и Квитова

Стефанос Циципас доживеа елиминација на стартот на Вимблдон. Грчкиот тенисер не освои ниту еден сет против расположениот Американецот Франсес Тиафо (4-6, 4-6, 3-6). Финалистот...

Останати спортови 14.06.21 | 09:33

На Циципас му умре бабата пред финалето со Ноле

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас, кој вчеравечер загуби од Новак Ѓоковиќ во финалето на Ролан Гарос, изјави дека ја загубил баба си пред самиот почеток на мечот. – Најважната...

Останати спортови 13.06.21 | 22:48

Циципас: Не знам што правеше Ѓоковиќ, но од соблекувалната излезе сосема друг човек

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас уште долго ќе жали за пропуштената шанса да се закити со првиот грен слем трофеј во кариерата. Тој не го криеше разочарувањето по натпреварот...

Останати спортови 09.06.21 | 10:21

Гркот Циципас е новата светска тениска звезда

Натпреварот помеѓу 22-годишниот Стефанос Циципас и 24-годишниот Александар Зверев ќе биде најмладото полуфинале на Ролан Гарос од 2008 година, кога 22-годишниот Рафаел Надал...

Останати спортови 17.02.21 | 15:22

Големо изненадуввање: Гркот Циципас го победи Надал

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас попладнево го совлада Шпанецот Рафаел Надал и се пласира во полуфиналето на Грен слемот Австралија опен. Во меч што траеше четири часа...

Останати спортови 07.10.20 | 20:12

Прво полуфинале на „Ролан Гарос“ за Циципас

Шестиот во светот Стефанос Циципас го одигра вториот последователен одличен натпревар на „Ролан Гарос“ и се пласираше во полуфиналето по успех од 7:5, 6:2, 6:3 за само 1...

Останати спортови 29.03.20 | 15:30

Гркот Циципас минува низ тешка криза поради короната, се скарал и со семејството

Карантинот поради пандемијата од новито коронавирус му паѓа тешко на грчкиот тенисер Стефанос Циципас. Во видео што го постави на Јутјуб каналот, наведува како го поминува...

Останати спортови 08.03.20 | 22:02

Срамно видео: Братот на Стефанос Циципас го исмева Ѓоковиќ

Павлос Циципас, брат на познатиот грчки тенисер Стефанос, заедно со неговите пријатели го исмеваа Новак Ѓоковиќ и тоа видео го споделија со целиот свет. Tsitsipas bro went live,...

Останати спортови 29.02.20 | 18:47

Гркот Циципас немоќен пред Ноле

Новак Ѓоковиќ триумфираше на тенискиот турнир АТП 500 во Дубаи по победата над Стефанос Циципас. Светскиот рекет број 1 победи со 6-3, 6-4 за 1 час и 17 минути игра. Ова е негова...

Останати спортови 07.01.20 | 19:57

Циципас го удри татко му, па мораше да се замеша мајка му

Еден од најголемите тениски надежи, грчкиот тенисер Стефанос Циципас не бираше начини како да го истури својот гнев по загубениот прв сет на натпреварот против Ник...

Останати спортови 07.01.20 | 15:13

Циципас полуде: Го повреди татка си, па доби лекција од мајка си

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас го загуби трпението на натпреварот против Ник Кирјос, во кој доживеа пораз со 1-2 во сетови (6-7, 7-6, 6-7). Драмата се случи по крајот на првиот...

Останати спортови 12.05.19 | 10:01

Циципас го победи Надал среде Мадрид

Рафаел Надал ја пропушти можноста да го игра пред домашна публика 50-тото финале во турнири од сериите „Мастерс“. Кралот на земја отпадна во полуфиналето во Мадрид по...