Ознака: СОС Детско село
Скопје 30.09.19 | 11:13

СОС Детско село дел од регионален проект „Зајакнување на млади преку нови можности“

СОС Детско село во соработка со Херман Гмајнер Фонд Германија денеска ќе го претстават регионалниот проект „Зајакнување на млади преку нови можности, кој ќе се спроведува...

Црна хроника 11.08.19 | 15:56

Исчезна малолетничка од СОС Детско Село

Исчезна малолетничка од СОС Детско Село која веќе неколку пати сама го напуштала и била враќана со полиција. МВР информира дека во 10.00 часот во СВР Скопје вработена во...

Скопје 30.05.19 | 08:42

Штитениците од СОС Детско село ги канат сите граѓани на нивната полуматурска и матурска прослава

Полуматурска и матурска прослава за штитениците од СОС детско село вечер ќе се одржи во Универзитетското бифе на ФОН универзитет. Прославата е од отворен и хуманитарен...

Црна хроника 12.03.19 | 15:57

Повторно избегаа момчето и девојката штитеници од две скопски установи

Денеска во Полициската станица Гази Баба, од СОС Детско Село било пријавено дека од установата се оддалечила М.С., нивна 16-годишна штитеничка која повеќе пати се оддалечувала...

Црна хроника 02.03.19 | 12:32

Девојка и момче пронајдени откако биле пријавени за избегани

Две млади лица се пронајдени ноќва, отако и двајцата во полиција биле пријавени дека ги напуштиле инсистуциите во кои се згрижени. Околу полноќ пронајдена и вратена...

Семејство 18.12.18 | 11:19

Донирајте и создадете ѕвезда на небото на СОС Детско село

Започнаа празниците и полека секое срце се исполнува со топли и пријатни чувства. Сепак, тоа е најважно и треба среќата да блеска кај секој од нас. За да го направат тоа...