Ознака: Сообраќајка Лесковац
Балкан 28.12.18 | 15:54

Уште една жена им подлегна на повредите, петта жртва од струшкиот автобус

Уште една жена починала од патниците што настрадаа во автобуската несреќа кај Лесковац на 16 декември, со што бројот на жртви од несреќата е 5, велат од Министерство за...

Црна хроника 18.12.18 | 13:23

Македонците повредени кај Лесковац ќе се транспортираат во Македонија

Подготвуваме транспорт за македонските пациенти кои беа повредени во сообраќајната несреќа кај Лесковац, а кои се сместени во болницата во тој град. Ова денеска го...

Црна хроника 18.12.18 | 12:01

Телата на загинатите денеска ќе бидат пренесени во Македонија

Телата на тројцата починати Македонци од сообраќајката кај Лесковац денеска ќе бидат пренесени  во Македонија, а 15-мина се уште се наоѓаат на лекување во Ниш и Лесковац,...

Црна хроника 17.12.18 | 10:04

Српски медиуми: Возачот одеше со 100 км/час

Српските медиуми утрово пишуваат дека неприлагодена брзина кон условите на патот најверојатно е причината за сообраќајната несреќа на патот Лесковац-Ниш во која македонски...

Црна хроника 16.12.18 | 23:33

Филипче: Шест патници од превртениот автобус имаат сериозни повреди, двајца од нив се на апарати за дишење

Во болницата во Лесковац се хоспитализирани 8, а во болницата во Ниш 6 патници од македонскиот автобус, кој вчера ноќта околу 1.40 часот се преврте во близина на Лесковац....

Црна хроника 16.12.18 | 21:38

Рашковски и Филипче ги посетија повредените во болницата во Лесковац

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски и министерот за здравство Венко Филипче вечерва пристигнаа во Лесковац, каде ги посетија македонските граѓани кои...

Балкан 16.12.18 | 09:29

28 луѓе се префрлени во болница во Лесковац, додека четворица се во Ниш

Автобус со македонски регистерски таблички излета утрото околу 1.40 часот од автопат во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Во сообраќајната несреќа што се...

Балкан 16.12.18 | 08:49

Ужас кај Лесковац: Се преврте македонски автобус, најмалку тројца загинати

Тројца луѓе загинаа во тешка сообраќајна несреќа која се случила синоќа околу 1 часот и 40 минути пред влез во Лесковац, кога се превртел македонски автобус кој сообраќал...