Ознака: Смилковско езеро
Црна хроника 10.09.20 | 15:32

Нема одговор за тоа кој пријавил за најдената „Опел Омега“: „Монструм“ продолжува на 21 септември

На 21 септември со изнесување на докази од обвинителството, треба да продолжи судењето за предметот „Монструм“. На денешното рочиште сведочеа четврица вработени во...

Македонија 11.07.20 | 14:51

Излажа за сѐ – Македонија не заборава!

❎Излажа за масакрот кај Смилковско ❎Излажа за вработување на младите ❎Излажа за откупот на земјоделските производи ❎Излажа за покачувањето на пензиите ❎Излажа...

Македонија 17.04.20 | 16:13

Мисајловски со Мицкоски во посета на црквата кај Смилковско Езеро, испрати молитви и порака за добро здравје

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски заедно со претседателот на партијата Христијан Мицкоски денеска ја посетија православната црква „Св. Четириесет...

Црна хроника 13.04.20 | 16:40

Другарот на еден од убиените момчиња кај Смикловско се присетува: Пет минути пред да ги убијат рече дека се пакуваат за да си одат

Вчера беше годишнината од свирепото убиство на момчињата и рибарот кај Смилковско Езеро. За убиството се води судски процес кој иако се врака на почеток и трае долго...

Македонија 12.04.20 | 14:12

Манипулациите на Заев за случајот „Монструм“ го зголемија гневот кај родителите на убиените момчиња

Денеска се навршуваат осум години од петкратното убиство кај Смилковското езеро. На 12 април 2012 година, Велики четврток, беа убиени петмина скопјани додека ловеле риба...

Македонија 12.04.20 | 11:23

Тогаш Бутел првпат заплака: Kукавичкото убивање на голораки деца имаше цел да убие нечиј дух

Тогаш Бутел прв пат заплака! Ден потоа на 13 април 2012 година, Велики петок или најтешкиот ден во христијанството, денот кога натчовечки беше мачен и распнат спасителот...

Црна хроника 12.04.20 | 11:11

Осум години болка: На денешен ден беше извршен масакрот кај Смилковското езеро

Денеска се навршуваат осум години од петкратното убиство кај Смилковското езеро. На 12 април 2012 година, на Велики четврток беа убиени четири момчиња на возраст од 18 до...

Македонија 16.02.20 | 12:28

Чилиманов му објасни на Заев зошто е досаден животот во Германија

Е да, во Германија ако Исламисти ти го убијат детето ќе одат во затвор, а тука премиерот ќе те лаже дека има некакви снимки за случајот и ќе ги пушти на слобода за да добие...

Македонија 07.02.20 | 14:48

Ѓорѓиевски: За политички цели, Заев монструозно го злоупотребувал масакрот кај Смилковско Езеро

Зоран Заев монструозно го злоупотребувал масакрот кај Смилковско Езеро за политички цели од цела 2015 година па наваму. Кога се дрзнал да лаже, да манипулира и да си игра...

Македонија 03.02.20 | 14:07

Обвинетите од „Монструм“ насмеани си правеа селфи со Заев во позадина

Обвинетите Хаки Азири, Сами Љута и Агим Исмаиловиќ насмеани излегоа од Кривичниот суд и си направија селфи со Зоран Заев во позадина, додека тој даваше изјава за медиумите...

Македонија 03.02.20 | 13:34

Заев призна дека оддал службена тајна и дека не знае што им ветил, а што не на родителите на убиените момчиња

Слушнал, недослушнал, не знаел, не бил правник…На денешното рочиште за „Монструм“, Зоран Заев во улога на сведок рече дека неколкупати се сретнал со роднини на убиените...

Македонија 14.01.20 | 15:30

„Заев е поголем монструм од убијците, и Катица е во пазар“: Што мислат родителите на убиените момчиња кај Смилковско Езеро

Судскиот процес за случајот „Монструм” продолжува на 3 февруари, а на денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро, од страна на обвинителите како...

Македонија 20.12.19 | 22:04

Ставрев го одложи „Монструм“, па 12 часа се изживуваше врз Јанакиески за дивоградбата на Цаноски

Доцна вечерва, по 20:30 часот, заврши маратонското рочиште за предметот ТНТ на СЈО, во кое на прашањата на адвокатите од 12 часот со паузи одговараше обвинетиот Миле Јанакиески. Бранителите...

Македонија 18.12.19 | 20:24

Зекири: Убијците од Смилковско се невини, „Монструм“ е монтиран случај

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири во „Само вистина“ зборуваше за убиството од Смилковско Езеро, односно за случајот „Монструм“ каде пет невини деца беа убиени....

Македонија 28.11.19 | 14:57

Со брзина на светлината судот сака го обесштети Цаноски

Обвинителот на СЈО Бурим Рустеми на денешното рочиште на случајот „ТНТ“ побарал една од обвинитетите да биде стражарно приведена иако пред судот приложила уредна...

Вести 27.11.19 | 17:04

Дури е уште премиер, да не избега, Заев да сведочи за „Монструм“, побара родител на убиеното момче

Во Кривичниот суд во Скопје, на денешното рочиште за случајот „Монструм“ се читаа СМС-пораки и други транскрипти предложени како докази од Обвинителството. Судењето...

Македонија 20.11.19 | 10:33

Дивоградбата на Цаноски за судот поважна од правдата за масакрираните момчиња кај Смилковско Езеро

Предметот „ТНТ“ на СЈО е далеку од застарување, како што се обидуваат да прикажат некои медиуми наклоенти кон власта. Оваа лажна вест се пласира единствено за да се...

Црна хроника 11.11.19 | 10:24

Поради смртен случај одложено рочиштето за „Монструм“

Поради смртен случај во семејството, еден од поротниците во случајот „Монструм“ не можеше да биде присутен на денешното судење, па рочиштето се одложи за 27 ноември. На...

Македонија 06.11.19 | 20:58

Нелоски: Заев манипулираше со семејства и смртни случаи за да дојде на власт

СДСМ и Зоран Заев дојдоа на власт со лажни ветувања и манипулации на смртни случаи, рече денеска членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски, кој имаше жестока дебара...

Црна хроника 29.10.19 | 14:09

Исчезна обвинетиот во „Монструм“ Африм Исмаиловиќ

Министерството за правда добило одговор дека косовските власти не знаат каде се наоѓа Африм Исмаиловиќ, кој е обвинет во случајот „Монструм“ за петкратното убиство...