Ознака: случај „глобал“
Македонија 05.12.19 | 11:53

СДСМ сами паднаа во стапицата која ја поставија за ВМРО-ДПМНЕ

Нема поголем доказ за површноста и популизмот на СДСМ и Заев од тоа што една недела зборуваа за автентично толкување, за да на крај не го поддржат сопствениот предлог,...

Македонија 30.10.19 | 22:09

Од почетокот на кариерата до денес Заев има проблеми со законот

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју на телевизија Шења изјави дека не може претседател на влада да раководи со тело кое треба да спроведе рефоорми, бидејќи мора да...

Македонија 30.08.19 | 23:16

Осумка за поткуп – број судбински поврзан со Заев

Осумката стана број судбински поврзан со Зоран Заев, рече вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Штип. Тој потсети на осумте милиони за „Глобал“...

Македонија 09.05.19 | 12:36

Антикорупциска отвори постапки против Заев, Анѓушев, Манчевски, Пановска Ставридис, Мерко, Вангеловски…

Антикорупциската комисија денеска одржува седница на која отвори повеќе предмети по чуен глас, по пријави од граѓани и политички партии. Претседателката на Комисијата...

Македонија 20.03.19 | 11:49

Нелогично е јас „комуњарката“ да ургирам господинот Заев да заврши во притивор

Судијката Добрила Кацарска, која ја досуди највисоката затворска казна од 211 години за осудените во „27 април“, негира дека во јули 2011 годинина, кога беше уапсен тогашниот...