Ознака: Сексот и градот
Мода и убавина 09.11.21 | 12:04

Сара Џесика Паркер: Седам со Енди Коен, а тој има глава полна со седа коса и никој не го прашува зошто му е таква косата

Актерката Сара Џесика Паркер ја краси насловната страница на „Вог“ за декември 2021 година и во разговорот се осврнала на негативните коментари кои се појавија на социјалните...

Калеидоскоп 07.11.21 | 23:34

Се изнајмува стан уреден во стилот на Кери Бредшо

Гледачите на серијата „Сексот и градот“ наскоро, на платформата „Ер-Би- Ен-Би“ ќе имаат можност да изнајмат стан уреден во стилот „Кери Бредшо“. Како дел од претстојното...

Мода и убавина 04.11.21 | 10:16

„Ербнб“ ќе го издава станот на Кери Бредшо од „Сексот и градот“ за 23 долари

Гледачите на серијата „Сексот и градот“ наскоро, на платформата „Ербнб“ ќе имаат можност да изнајмат стан уреден во стилот Кери Бредшо, најпопуларниот лик од хит...

Филм 22.09.21 | 08:14

Нa 57 години почина Вили Гарсон, ѕвездата на „Сексот и градот“

Американскиот актер Вили Гарсон, најпознат по улогата на агентот за таленти Стенфорд Блач во серијата „Сексот и градот“, почина на 57-годишна возраст, објави неговиот...

Филм 26.05.21 | 09:23

Ким Катрал повеќе ја нема: „Сексот и градот“ ќе има нов, родово неутрален херој

Американската ТВ-серија „Сексот и градот“ остана без Саманта Џонс, но доби родово неутрален лик, во новите 10 епизоди од новата приказна, со наслов „И, така…“ (And Just...

Филм 19.02.21 | 14:23

Ѕверката и Стив ги нема во новото продолжение на „Сексот и градот“

Ликот на Џон Џејмс Престон познат под прекарот Ѕверката, кој го толкува Крис Нот, нема да се појави во новата минисерија на „Сексот и градот“ на „Ејч-би-о“. Нот имаше...

Филм 18.01.21 | 12:29

„Сексот и градот“ ќе биде успешна и без Саманта

Авторката на книгата „Сексот и градот“, Кендис Бушнел, ги уверува обожавателите дека новoто издание на серијата, кое е најавено, ќе функционира одлично и без една од...

Филм 12.01.21 | 10:08

Ќе биде ли исто без неа? Нови епизоди од „Сексот и градот“ без Ким Катрал

Најавата дека серијата „Сексот и градот“ се враќа со уште најмалку една сезона предизвика возбуда кај обожавателите, но и разочарување оти еден од главните ликови,...

Вести 11.01.21 | 12:38

Сара Џесика Паркер го најави продолжувањето на серијата „Сексот и градот“, но без Саманта

По најавата дека на HBO дека се планира враќањето на серијата „Сексот и градот“ без Саманта, многумина се прашуваа како ли ќе изгледа тоа. За целата приказна ќе треба...