Ознака: Раул Гонзалез
Ракомет 26.02.19 | 11:06

РФМ денеска го бира наследникот на Раул Гонзалез

Конкурсот што Ракометната федерација на Македонија го отвори пред една седмица веќе е завршен, па до крајот на неделава би требало да го добиеме новиот селектор на машката...

Ракомет 04.02.19 | 12:31

Раул не е веќе селектор на Македонија

Mакедонската куќа на ракометот и селекторот на машката сениорска машка репрезентација, Раул Гонзалез, взаемно се спогодија да ја прекинат соработката, соопшти денеска Ракометната...

Ракомет 20.01.19 | 19:39

Раул Гонзалез: Деновиве имаше и критики, не знам дали ќе ја водам Македонија во иднина

Македонскиот селектор, Раул Гонзалез, вели дека ќе размисли добро дали ќе остане на клупата или пак ќе си замине. Тешко е да се зборува, веднаш по завршување на последниот...

Ракомет 17.01.19 | 22:47

Раул Гонзалез: Да бидеме искрени, толку можевме со Исланд

Раул Гонзалес се обиде да го надмудри својот колега од исландската клупа, но денеска не успеја. Македонија загуби со 22-24 и покрај тоа што момците се бореа до последно. Македонскиот...

Ракомет 15.01.19 | 14:41

Раул Гонзалез: Максимално мотивирано и против Шпанија

Македонската ракометна репрезентација на СП во Германија и Данска по трите натпревари има две победи и еден пораз, а до крајот од групната фаза останува да ги одигра...

Ракомет 15.01.19 | 09:59

Гонзалез му се поклони на хрватскиот голман

Хрватската ракометна репрезентација ја совлада македонската во третото коло во групата Б на СП во Минхен со 31:22 (16:11), со што обезбеди пласман во вториот круг. најефикасен...

Ракомет 15.01.19 | 00:00

Раул: Сè уште имаме шанси да се пласираме во втората фаза

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез не беше расположен по убедливиот пораз од Хрватска во третото коло од Светското првенство со...

Ракомет 14.01.19 | 21:31

Раул: Се уште имаме шанси да се пласираме во втората фаза

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез не беше расположен по убедливиот пораз од Хрватска во третото коло од Светското првенство со...

Ракомет 14.01.19 | 14:06

Раул не го менува тимот кој победува

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез нема менува ништо во составот и за мечот број три на Светското првенство. На трибините за натпреварот...

Ракомет 12.01.19 | 07:40

Гонзалез: Борко бранеше фантастично во првото полувреме и ни помогна да се одлепиме

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез по триумфот над Јапонија во првиот меч на СП 2019 попладнево изјави дека првиот меч на голем турнир...

Ракомет 09.01.19 | 10:36

Раул Гонзалез го објави официјалниот список на ракометари за СП

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес утрово пред заминувањето на Светското првенство го објави и официјалниот список на ракометари...

Ракомет 08.01.19 | 21:23

Среќен роденден, Раул Гонзалез

Кирил Лазаров предмалку му го честиташе роденденот на селекторот на машката ракометна репрезентација Раул Гонзалез. Лазаров сподели фотографија на која е заедно со...

Ракомет 08.01.19 | 14:22

Не е важно дали имаш 20 или 40 години кога играш за репрезентација

На СП нема лесен или тежок распоред. Мора да имаме почит кон сите, секој меч ќе има своја тежина, а наше е да одиграме како против Србија, ако играме така имаме шанса, вели...

Ракомет 03.01.19 | 20:11

Гонзалез: Македонија мора да ја победи Јапонија

Селекторот Раул Гонзалез на денешната промоција на новите дресови на ракометната репрезентација на Македонија, изрази задоволство од досегашниот тек на подготовките...

Ракомет 24.12.18 | 17:33

Стартуваат подготовките за СП: Ракометарите се собраа, Раул пристигнува утре

Денска во хотелот „Александар Палас“ официјално беше означен стартот на подготовките на нашата ракометна репрезентација за претстојното Светско првенство што од...

Ракомет 10.12.18 | 21:57

Кога отиде, кога го научи францускиот: Раул Гонзалез го бива за се!

Раул Гонзалес дојде во Вардар, наиде на мултинационален состав кој за кусо време почна да го строи на македонски. Кога отиде во ПСЖ, кога го научи и францускиот? Селекторот...

Ракомет 10.12.18 | 15:18

Раул Гонзалез го објави поширокиот список на ракометари за СП во Германија

Познат е поширокиот список од 28 ракометари од кои Раул Гонзалез ќе селектира за составот со кој Македонија ќе настапи на Светското првенство во Германија, во јануари. Во...