Ознака: рапер
Калеидоскоп 07.01.21 | 17:30

Рапер на сопругата која му родила син и подарил милион долари

Раперот Гучи Мане на сопругата Кеиша Ка Оир по раѓањето на синот и подарил еден милион долари. Сопругата на раперот ја информираше јавноста на својот Инстаграм профил...

Патувања 30.12.20 | 10:37

Британците бесни: Aлбански рапер објави мапа како илегално да се стигне до Лондон

Познат по својата дрскост, позирање покрај скапоцени автомобили и луксузни локации, албанскиот рапер Дијонис Биба ги разбесни Британците откако на социјалните мрежи...

Музика 09.05.20 | 21:49

Британскиот рапер Ty почина од коронавирусот

Британскиот рапер Ty почина поради компликации од коронавирусот на 47 години. Смртта на раперот го потврди неговиот тим откако тој бил хоспитализиран и ставен во индуцирана...

Музика 27.11.19 | 18:42

Почина раперот Бане Ковачевиќ

Раперот и член на групата „187“ Бане Ковачевиќ вчеравечер почина во Белград. Пред само неколку месеци, Ковачевиќ сподели дека изгледол како победник со тешката болест. Како...

Естрада 26.09.19 | 12:45

Буба Корели осуден на една година затвор

Раперот Алмир Хоџиќ, попознат како Буба Корели и Алмир Бозалија се осудени на една година затвор за неовластено производство и трговија со опојни дроги. Пресудата беше...

Калеидоскоп 11.09.19 | 11:59

„Брате зошто не ме послуша“, лелек се слуша од куќата на Гру

Семејството на српскиот рапер Далибор Андонов Гру кој трагично го загуби животот во вода во Земун при страшна несреќа со кајтбординг, е скршено од болка и завиено во...

Калеидоскоп 10.09.19 | 19:22

Ветерот го носеше со 70 км на час, брзавме по него, снимка од местото на несреќата на Гру

Ветерот го носеше со 70 км на час, 20 секунди три пати удри од вода, трчавме по него, ова беше најсилниот ветер кој некогаш сум го видел, тој налет на ветер всушност го однесе....

Музика 09.09.19 | 20:29

Загина познатиот српски рапер Гру

Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина денеска во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при воден спорт паднал во вода. Тој бил...

Музика 28.07.19 | 15:27

19-годишен рапер доби 55 години затвор по хит во кој признава убиство

Младиот американски рапер Тај-К е осуден на 55 години затвор за убиство, а хит-песната за тоа, која ја објавил како бегалец, била вклучена во доказниот материјал на обвинителството. Тејлор...

Музика 09.02.19 | 22:39

Загина раперот Кадет

Британскиот рапер Кадет (Блејн Камерон Џонсон) загина на 28-годишна возраст во сообраќајна несреќа во Стафодшир додека патувал кон закажан настап, објави Би-би-си. Несреќата...

Естрада 03.02.19 | 13:19

Најпознатиот руски рапер Децл почина после концерт

Рускиот рапер Децл (Кирил Толмацки) починал по концерт во градот Ижевск. Руски медиуми го цитираат менаџерот Павел Беленец, но информацијата беше потврдена и од таткото...