Ознака: рапер
Калеидоскоп 11.09.19 | 11:59

„Брате зошто не ме послуша“, лелек се слуша од куќата на Гру

Семејството на српскиот рапер Далибор Андонов Гру кој трагично го загуби животот во вода во Земун при страшна несреќа со кајтбординг, е скршено од болка и завиено во...

Калеидоскоп 10.09.19 | 19:22

Ветерот го носеше со 70 км на час, брзавме по него, снимка од местото на несреќата на Гру

Ветерот го носеше со 70 км на час, 20 секунди три пати удри од вода, трчавме по него, ова беше најсилниот ветер кој некогаш сум го видел, тој налет на ветер всушност го однесе....

Музика 09.09.19 | 20:29

Загина познатиот српски рапер Гру

Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина денеска во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при воден спорт паднал во вода. Тој бил...

Музика 28.07.19 | 15:27

19-годишен рапер доби 55 години затвор по хит во кој признава убиство

Младиот американски рапер Тај-К е осуден на 55 години затвор за убиство, а хит-песната за тоа, која ја објавил како бегалец, била вклучена во доказниот материјал на обвинителството. Тејлор...

Музика 09.02.19 | 22:39

Загина раперот Кадет

Британскиот рапер Кадет (Блејн Камерон Џонсон) загина на 28-годишна возраст во сообраќајна несреќа во Стафодшир додека патувал кон закажан настап, објави Би-би-си. Несреќата...