Ознака: радар
Црна хроника 07.01.23 | 13:45

За време на бадниковата вечера полицијата казнуваше за возење под дејство на алкохол, и за пречекорување на брзина

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.01.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно...

Скопје 14.08.22 | 10:34

Полицијата казни 196 возачи во Скопје, 106 за брзо возење

На територија на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 196 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 106 санкции, 14 мерки за возење без возачка...

Црна хроника 10.07.22 | 21:14

На автопат Куманово – Скопје – Велес се возело и со 206 километри на час

Денеска (10.07.2022) Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе засилена акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес за санкционирање...

Црна хроника 03.07.22 | 22:00

На радар фатен со брзина од 205 километри на час на автопатот Куманово – Скопје – Велес

Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата денеска спроведе засилена акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес за санкционирање на...

Црна хроника 27.03.22 | 10:32

„Летале“ по македонските автопати, на радар фатени со 202 км/ч и 190 км/ч

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање...

Црна хроника 04.01.22 | 10:36

Фатен на радар: Возел 214 километри на час

Во текот на вчерашниот ден (03.01.2022) на територијата на СВР Штип спроведена e зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема...

Црна хроника 26.12.21 | 18:42

Со преку 200 км/ч возеле по автопатот Куманово – Скопје – Велес, паднале на радар

Денеска (26.12.2021) во периодот од 09.00 до 15.00 часот Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово...

Фудбал 11.10.21 | 18:25

Во Гостивар радар наместо радар обезбедува фудбалски натпревар

Фудбалските натпревари во Гостивар наместо од редар се обезбедувани.На елекот на ова лице е напишано радар. Кој знае дали е грешка или пак наметката е позајмена од МВР.    

Црна хроника 24.04.21 | 17:31

Фатен на радар: Со „ауди“ возел 230 км на час на делницата Јажинце-Тетово-Гостивар-Дебар

Возило марка „ауди“ фатено на радар како се движи со 230 километри на час од страна на полициски службеници. Министерството за внатрешни работи во изминативе денови...

Македонија 03.07.19 | 10:55

Ќе го убиевме Папата

По информациите кои одекнаа во јавност дека радарскиот систем на скопскиот аеродром извесен период бил нефункционален и вчерашното излизгување на товарниот воз кај...

Економија 02.07.19 | 19:09

Папата во Македонија слетал со неисправен радарски систем

Папата Франциск слетал во Македонија со неисправен радарски систем на скопскиот аеродром. Основниот радарски систем на скопскиот аеродром не функционирал кога утрото...

Свет 08.05.19 | 20:11

Авионот кој исчезна од радарот, слета во Иран

Авионот на летот од Париз кон Мумбај исчезнал од радарите недалеку од иранскиот регион Исфахан. Иако се стравувало дека се случила трагедија, авионот безбедно слетал...

Калеидоскоп 10.03.19 | 11:28

Доаѓа нов радар: Полицијата нема да мери само брзина, внимавајте и на ова што го правите сите

Американската компанија „ComSonics“ од Вирџинија направила уред кој изгледа како класичен радар за брзина, но тој уред отчитува фреквенции на испраќање СМС пораки, пренос...