Ознака: причини
Свет 09.11.20 | 09:09

Пет причини за победата на Џо Бајден на американските претседателски избори

Кандидатот на Демократската партија на американските избори, Џо Бајден победи на претседателските избори во САД и во својот трет обид успеа да влезе во Белата куќа,...

Здравје 19.10.20 | 09:19

Многумина прават грешки поради кои може да добијат корона: Пет постапки што ја шират заразата

Бројот на заразени со корона вирус ширум светот е во пораст, а се поголем е и бројот на луѓе кои поради Ковид-19 завршуваат во болница. Д-р Џон Вајт наведува кои се најчестите...

Интима 20.03.19 | 10:46

12 причини зошто сексот е подобар во пролет

Надвор е пролет – живи сме! Утре ја испраќаме зимата, со што и официјално почнува најдобрата сезона во годината. На малиот милион причини зошто пролетта е најдоброто...

Интима 29.12.18 | 18:01

Пет причини зошто шансите за секс се поголеми во зима отколку во остатокот од годината

Временската прогноза и многу влијае врз сексуалниот живот, а на претстојните минус температури треба да им се радувате. Бројни истражувања покажаа дека шансите за секс...