Ознака: превртен автомобил
Црна хроника 12.02.24 | 12:26

Се преврти „југо“; тешко повредена жена

Вчера во 11.46 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на регионалниот пат Виница-с.Смојмирово, патничко моторно возило „застава југо корал 55“, управувано...

Црна хроника 05.12.23 | 16:37

20-годишник преврти „ауди“

Вчера во 08.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Свети Николе – Скопје, пред клучка Коњари, патничко моторно возило „ауди“ со струмички регистарски...

Црна хроника 22.08.23 | 12:41

Жена и девојче тешко повредени откако возило удри во ѕид на автопат Скопје-Велес

Вчера околу 16.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопат Скопје-Велес, во близина на место викано „Манастири“, патничко моторно возило „фолксваген голф“...

Црна хроника 10.08.23 | 11:20

Уште една несреќа: Возило се преврти на кров на Плетвар, повредена жена

Патничко моторно возило се превртело претпладнево кај Плетвар, 61 – годишна жена била пренесена во Градска болница Прилеп, потврдија за МИА од МВР. Денеска околу 9.30...

Црна хроника 28.07.23 | 08:19

18-годишник со „бмв“ се преврти на покрив сред Тетово

Две лица се повредени вчера во Тетово откако возилото марка „БМВ“, со кое се возеле, се превртело на покривот. Настанот се случил околу 19 часот на булеварот „Маршал...

Црна хроника 28.03.23 | 12:28

Автомобил се преврти кај Министерство за економија

Автомобил заврши превртен на страна утрово кај Министерството за економија на улицата „Јуриј Гагарин“ во Центар. Според очевидци до несреќата дошло откако пешак ненајдено...

Црна хроника 23.02.23 | 12:12

Превртено возило под Кале, тешка сообраќајка предмалку во Скопје

Тешка сообраќајка денеска претпладне се случи под скопското Кале. На коловозот стои превртено возило, а сообраќајот на овој правец се одвива отежнато, пренесува ТВ21. Полицијата...

Црна хроника 09.06.22 | 10:02

Во 3 утрово автомобил се превртил кај МАНУ, возилото уште е на патот

Тешка сообраќајна несреќа се случила рано утрово на булеварот „Крсте Мисирков“ кај зградата на МАНУ, кога автомобил се преврте на покрив. Како што информираат од СВР...

Црна хроника 14.04.22 | 15:24

Видно вознемирен сведок пренесен во болница откако пред него се преврте автомобил

Се преврте возило во центарот на Кавадарци, потврдија за МИА од СВР Велес и нагласуваат дека засега не можат да дадат повеќе детали за сообраќајната незгода. (фото: МИА) На...