Ознака: поскапување
Македонија 14.01.21 | 10:31

Андовска: Лихвари, со една вињета од 9.5 евра може да се вози десет дена кај сака и колку сака во Австрија

Не престануваат реакциите на јавноста по арогнатната изјава на министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, кој на граѓаните им порача дека доколку им се скапи...

Економија 07.01.21 | 18:53

Божиќна „честитка“: Лебот ќе поскапи, секоја пекарница ќе одлучи колку

Ќе поскапи лебот. Мелничарите веќе прават пресметки за колку да биде зголемувањето. Повисоките цени на суровините на светските берзи, намалената потрошувачка кај нас...

Скопје 07.12.20 | 14:08

Месечните карти за катните гаражи од 1.000 поскапуваат на 2.000 денари, зонското поскапува за пет денари

За 100% ќе посдкапат месечните карти за вработени за во катните гаражи со кои стопанисува Јавното претпријатие „Градски паркинг“ во Скопје. Според новиот ценовник што...

Македонија 06.10.20 | 08:01

Денеска нов протест против поскапувањето на струјата

ВМРО-ДПМНЕ за денеска закажа нов протест против поскапувањето на електричната енергија. Како што информираат од партијата, протестот ќе почне во 18 часот од Спортскиот...

Македонија 05.10.20 | 21:26

Утре нов протест против поскапувањето на струјата

ВМРО-ДПМНЕ за утре во 18 часот најави нов протест со возила, кој ќе почне од спортски центар „Јане Сандански“ до Регулаторна енергетска комисија. Овој ќе биде најновиот...

Скопје 30.09.20 | 12:52

Поскапува паркингот во Kомплексот клиники Mајка Tереза

Повторно поскапува паркингот во рамките на Комплексот клиники Мајка Тереза.. Вака одлучи претпладнево мнозинството предводено од СДСМ во Советот на Град Скопје и го...

Економија 25.09.20 | 21:47

Ненајавена блокада на автопатот Тетово-Скопје поради поскапувањето на струјата

Сообраќајот на автопатот од Тетово кон Скопје вечерва беше ненајавено блокиран 30-тина минути од страна на дваесетина автомобили со луѓе од дел од иницијативата „Доста...

Економија 24.09.20 | 15:38

Поскапуваат цигарите

Поради новиот Закон за тутун во наредниот период сите пакувања ќе мораат да содржат по 20 цигари, со што досегашните пакувања со по 19 цигари нема да бидат дозволени да...

Економија 11.09.20 | 19:50

Шести протест против поскапување на струјата во Тетово

Шести пат по ред во Тетово се организираат протести во знак на незадоволство од зголемувањето на цената на електричната енергија. Тетовчани со блокади на сообраќајот...

Економија 11.09.20 | 19:12

Анкета: Граѓаните против поскапувањето на струјата, велат државата е крива за сè!

Мнозинството граѓани се против одлуката за поскапување на струјата, забележуваат дека во услови на криза цената треба да се намали, а не да се зголемува, покажува анкетата...

Македонија 10.09.20 | 08:03

ВМРО-ДПМНЕ бара враќање на старата цена на струјата, викенд без ДДВ и професионална Регулаторна

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говорејќи на денешниот протест против поскапувањето на електричната енергија, упати три барања до Владата, за кои рече дека...

Македонија 09.09.20 | 21:25

Сарач: Намерно се доцнеше со пресметката на струјата за да не се наштети на изборните резултати

Струјата во моментов е наш единствен главен енергенс во домаќинствата, но исто така и во економијата. Поскапа струја значи повисоки цени на сите производи. Помалку пари...

Македонија 09.09.20 | 20:36

Мисајловски: Ова е почетокот на крајот на Зоран Заев и оваа криминална банда на власт

Новата влада која што се создаде е дивоградба која што може да функционира само со прекршување на законите. Иако ВМРО-ДПМНЕ во изминатиот период имало во план да ги разговара...

Македонија 09.09.20 | 20:21

Јанушев: Нема да отстапиме од барањето за укинување на покачената цена на струјата и оставка на првиот човек на Регулаторна

Основната порака на она што денес го започнавме е дека ВМРО-ДПМНЕ е на улица и дека ќе биде на протести се додека на граѓаните на Република Македонија не им се овозможи...

Македонија 09.09.20 | 20:13

Попов: Купуваат службени возила од осум милиони евра, а ние треба да плаќаме поскапа струја

Денеска нема да ви се обратам како претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, ниту како член на оваа политичка партија туку ќе ви се обратам како млад човек кој сака својата иднина...

Македонија 09.09.20 | 19:36

ВМРО-ДПМНЕ упати три барања до власта на протестот против поскапувањето на струјата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говорејќи на денешниот протест против поскапувањето на електричната енергија, упати три барања до Владата, за кои рече дека...

Македонија 09.09.20 | 19:17

Мицкоски: Ова е човекот кој ја поскапе струјата

Нема назад, ние тргнуваме! Денеска сме овде и протестираме за социјална тема, тоа е покачената цена на електрична енергија, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...

Македонија 09.09.20 | 19:04

Мицкоски: Ова ќе биде прв од серијата протести против мафијата од „Илинденска“ број 2

Ова е прв од серијата протести кои што треба да го покажат и докажат гневот насобран во народот поради онаа неправда која што се случуваше во изминатите месеци, украдените...

Македонија 09.09.20 | 18:01

ВО ЖИВО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ, народот се крена на нозе против цената на струјата

ВМРО-ДПМНЕ вечерва од 18 часот го одржува првиот од серијата граѓански протести, кои ги најави лидерот на партијата Христијан Мицкоски. Протестот вечерва е против зголемувањето...

Економија 09.09.20 | 10:46

Стоилковски: Зголемувањето на цената на струјата ќе удри по џебот на граѓаните

Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето утринско гостување на Алфа телевизија зборуваше за поскапувањето на струјата кое беше најавено од страна на владата...