Ознака: полициско возило
Црна хроника 19.08.22 | 13:22

Полицајка и постар маж повредени во судирот кај Марино

Вчера во 08:35 часот било пријавено дека на крстосница од регионален пат Велес – Скопје, со локален пат од село Марино кон село Идризово се случила сообраќајна несреќа...

Црна хроника 26.07.22 | 22:41

Гореше полициско возило во движење

Возило на Министерството за внатрешни работи горело во движење, соопштија од полицијата. Немилиот настан се случил вчера, кога во 16:03 часот во СВР Куманово било пријавено...

Македонија 14.07.22 | 16:11

Полициските возила со празни акумулатори

Полицајците денеска со кабли палеа полициско возило. Возилото кое во близина на Собранието ја блокираше улицата не можеше да запали па со асистенција од возилата кои...

Црна хроника 10.07.22 | 17:14

Две девојки тешко повредени при судир на патничко и полициско возило

Две девојки се тешко повредени во сообраќајка што се случила ноќеска во Гостивар помеѓу полициско возило „шкода јети“, сопственост на МВР, и патничко возило „пасат“,...

Црна хроника 28.06.22 | 12:55

Полицаец со службено возило удрил во ограда

Двајца полициски службеници се повредени во сообраќајка. На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило...

Црна хроника 17.03.22 | 19:57

Млад скопјанец нападнал полицаец и оштетил полициско возило

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на 16.03.2022 во 21.40 часот пред угостителски објект на подрачје на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна...

Црна хроника 19.01.22 | 17:39

Вработен во МВР, со службено возило направи сообраќајка

На 18.01.2022 во 22.20 часот било пријавено дека на бул.„Крсте Мисирков“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „шкода јети“, сопственост на МВР, управувано...

Црна хроника 27.12.20 | 17:32

Бегале после тепачка: МВР со детали за несреќата во Радишани

МВР со детали за сообраќајната несреќа во Радишани, во која учествуваа бегалци од правдата. Полноќна драмa: Бегале од полиција и се забиле во бандера, настрадале и полицајците Ноќва...

Црна хроника 12.10.19 | 13:09

Полициско возило и мопед се судриле во Штип, повредени две лица

Вчера попладне во СВР Штип било пријавено дека на ул. „Христијан Тодоровски Карпош“, се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „Yiyung“ со штипски регистарски ознаки,...

Црна хроника 12.09.19 | 11:20

„БМВ“ се судрило со полициски автомобил, двајца повредени мигранти

Двајца мигранти од Авганистан се повредени во сообраќајка што се случила кога возилото во кое се превезувале удрило во полициско возило. Сообраќајката се случила ноќеска...

Црна хроника 15.03.19 | 11:14

Четворица повредени во судир на „пежо“ и полициско возило

Вчера во 19,30 часот на раскрсницата од булеварот „Јане Сандански“ и улицата „Васко Карангелевски“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген...

Црна хроника 28.02.19 | 10:40

Полициско возило се судри со камион

Полициско возило удри во камион на раскрсницата помеѓу „Рузвелтова“ и „Партизанска“. На фотографијата, која беше споделена во групата „Ѕид на сообраќајниот срам“,...