Надзорните камери го снимиле моментот кога возило со голема брзина се удира во полицискиот „спарк“, несреќа во која пет лица се повредени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Скопје1 / Skopje1 (@skopje1mk)


Во судирот што се случи во неделата навечер нешто пред 22 часот на „Нагорички сокак“ во Куманово, повредени се двајца полициски службеници и тројца кумановци.

(фото: Твитер)

Во СВР Куманово било пријавено дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген туран“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од деветнаесетгодишниот А.И.од липковското село Матејче, и патничко возило „шевролет спарк“ сопственост на МВР.

Во незгодата со телесни повреди се здобиле двајца полициски службеници од полициското возило, возачот на возилото „фолксваген“ и двајца негови сопатници, Б.Р. и А.Р., констатирани во општа болница Куманово, соопшти полцијата.

(фото: Твитер)

Екипа од СВР Куманово извршила увид на место на настанот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.