Ознака: пироман
Македонија 18.11.22 | 23:10

Ковачевски: На земјава не ѝ требаат опасни пиромани како Апасиев и Мицкоски, ако дојдат на власт, пак ќе бидеме гладни, изолирани и сиромашни

Левица и Апасиев со својата анти-ЕУ и пироманска реторика стануваат се посилни а како заложници и држат Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ. Мицковски веќе не го бара она што е добро...

Балкан 16.08.22 | 11:31

Уапсен 65-годишник осомничен за пожарите на Тасос

Грчката полиција уапсила 65-годишен маж под сомнение дека е виновен за големиот пожар што минатата седмица избувна на островот Тасос, објавија медиумите во Грција, јави...

Црна хроника 08.08.22 | 11:34

Пироман палел кај Зелен пазар: Уништени се возила, а пробал да запали и влез на зграда

Пироман дивеел во центарот на Скопје во саботата навечер околу полноќ. На паркингот кај Зелено пазарче уништени се повеќе автомобили, а избегната е поголема трагедија...

Црна хроника 11.08.21 | 17:12

Полицијата приведе пироман од Прилеп поради сомнение дека предизвикал пожар на местото Дабница

На 10.08.2021 СВР Битола – ОВР Прилеп до ОЈО Прилеп поднесе кривична пријава против  Е.М.(34) од Прилеп, поради постоење на основано сомневање за сторено кривично дело „предизвикување...

Црна хроника 08.08.21 | 21:55

Полицијата приведе уште еден подметнувач на пожар – фатен на дело

Струмичката полиција денеска го лишила од слобода Д.К. (29) од селото Баница под сомнение дека предизвикал пожар, при што била опожарена трева и нискостеблеста вегетација. По...

Свет 31.07.21 | 23:34

Уапсен осомничен за пожарите во Турција, толпата сакаше да го линчува

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека едно лице осомничено за подметнување пожари на југот на земјата е приведено. – Едно лице е приведено во врска со...

Црна хроника 05.08.20 | 20:37

СВР Скопје трага по младиот пироман

Нa 4 август 2020 до Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР, преку сервисот „Црвено копче“ пристигнала пријавата за лицето кое „Тик-ток“ се снима...

Црна хроника 04.08.20 | 19:02

МВР засега нема пријава: Се пофали на „Тик Ток“ дека пали во природа

Граѓаните се револтирани откако на социјалните мрежи се појави видео од засега непознат сторител како пали во природа.Тој дури и се пофали на мрежата „Тик Ток“ како...

Црна хроника 04.03.20 | 14:47

Уапсен потпалувач на стрниште

Вчера во 17.10 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани на место викано „Кула“ во атар на село Чешиново, кочанско, го лишиле од слобода П.Д.(64) од с.Чешиново. Тој...