Ознака: палермо
Фудбал 14.05.19 | 10:04

Палермо на Несторовски и Трајковски исфрлен во Серија Ц

Италијанскиот клуб Палермо, во кој настапуваат нашите репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски, е испратен во Серија „Ц“. Одлуката ја донело обвинителството...

Фудбал 09.04.19 | 10:50

Голот на Несторовски синоќа му донесе три бода на Палермо

Со голот на македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски, Палермо синоќа забележа минимална победа над Верона во дуел од 31. коло во италијанската Серија Б. Македонецот...

Фудбал 02.03.19 | 23:41

Гол и асистенција за Трајковски, Палермо издвојува важна победа против Лече

Македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски постигна погодок и забележа асистенција во триумфот на Палермо од 2-1 над Лече во 27. коло од втората лига на Италија. „Сицилијанците“...

Фудбал 08.12.18 | 23:02

Македонска вечер во Падова: Несторовски и Трајковски стрелци, Палермо на врвот на Серија Б

Македонските фудбалски репрезентативци, Александар Трајковски и Илија Несторовски беа најзаслужни во денешната победа на Палермо на гостувањето кај Падова од 1-3. По...