Ознака: нижеполе
Македонија 24.07.21 | 18:00

Наскоро ќе се вози по реконструираниот регионален пат Битола – Нижеполе – Ски центар „Стрежево“

Во наредните денови по техничкиот прием ќе биде пуштен во употреба реконструираниот регионален пат Битола – Нижеполе – Ски центар „Стрежево“. Реконструкцијата на...

Црна хроника 30.05.21 | 17:16

Млада битолчанка нападнала неколку лица во викендичка во Нижеполе

Две пријави за напад се поднесени во битолската полиција за инцидент кој се случил вчера во викендичка во Нижеполе. Во во 15.40 часот во СВР Битола, Л.З.(48) од Битола пријавила...

Македонија 17.01.21 | 16:04

Пандов: Нижеполе не е Вевчани, па Заев и Спасовски не ги испратија ЕБР

Претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДДПМНЕ, Александар Пандов, реагира дека се покажало дека насилната полициска реакција за време на Вевчанскиот карневал...

Калеидоскоп 12.12.19 | 09:29

Зимска идила на Стрежево

Терените на ски-центарот на Стрежево кај Нижеполе веќе се прекриени со дебела снежна покривка, која ја најавува новата скијачка сезона. Снежните моменти вчера рано...