Ознака: Никола Пановски
Македонија 12.01.23 | 09:07

Кедев: Повеќе од 10 месеци надлежните институции не открија кој ми го злоупотреби името

Случајот е пријавен пред повеќе од десет месеци, но досега никој од надлежните институции не се потруди ништо да направи. Никој не откри која е фирмата која седи во позадина,...

Македонија 04.12.22 | 08:39

Д-р Пановски апелира: Ако видите реклама со мене за каков било производ, не купувајте – ЛАГА е!!

Професорот д-р Никола Пановски, јавно реагира дека огласите што се појавуваат на интернет и на социјалните мрежи, а во кои се вели дека тој промовира одредени производи...

Македонија 25.11.22 | 11:40

Д-р Никола Пановски жртва на интернет реклама: Не рекламирам чај за паразити, арам да ви е платата МВР, УЈП, МАЛМЕД

Микробилогот проф. д-р Никола Пановски на својот профил на фејсбук објави дека е жртва на интернет реклама и демантира дека рекламира чај за паразити, лек или лековито...

Македонија 16.09.22 | 12:07

Пановски: Арсовска покажа некултура, омаловажување и непочитување и си замина среде Совет, после прашање на советник

Професорот Никола Пановски кој е советник во Советот на град Скопје од редовите на ЛДП, преку коментар на социјалната мрежа Фејсбук вели дека Арсовска не ги почитува...

Скопје 15.09.22 | 11:38

Пановски: Го разбирам Перински за реакцијата, јавните претпријатија доживеаја ренесанса во последните 6 месеци

Никаква средба не сме имале со градоначалничката Арсовска во смисла на работењето на градот, истакна Никола Пановски советник во Град Скопје, во вечерашното гостување...

Македонија 14.09.22 | 22:59

Пановски: Го разбирам Перински за реакцијата, јавните претпријатија доживеаја ренесанса во последните 6 месеци

Никаква средба не сме имале со градоначалничката Арсовска во смисла на работењето на градот, истакна Никола Пановски советник во Град Скопје, во вечерашното гостување...

Македонија 06.08.22 | 18:16

Пановски советува: Не фрлајте пари за тестирање

Бројот на заразени со Ковид е десетина пати поголем од официјалната статистика, а процентот на позитивни е многу висок околу 50 проценти зошто граѓаните веќе не се тестираат...

Здравје 23.05.22 | 09:46

Пановски: Никој во Европа не умрел од мајмунски сипаници

Мајмунските сипаници не заслужуваат никакво внимание, освен научно-истражувачко и епидемиолошко значење. Мајмунските сипаници се покс сипаници. Тоа се кога излегува...

Здравје 31.01.22 | 19:22

Пановски: Укинете ги вакциналните сертификати, па ќе дојдам во Комисијата за заразни болести

Професорот Пановски Никола, за ТВ Телма, во телефонски разговор изјавил дека првенствено го оценил како несоодветен начинот на обраќање преку Фејсбук и вели дека главен...

Македонија 31.01.22 | 12:40

Пановски: Распустот да се продолжи за две недели или 10 дена, или наставата да се одвива онлајн

По самостојниот синдикат за образование, наука и култура со барање за онлајн настава излезе и првата детска амбасада во светот „Меѓаши“, како и опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Инаку...

Македонија 30.01.22 | 22:28

Пановски: Се знае како се поканува, прво треба да се разговара, па потоа се објавува

Канал 5 се обиде да добие став од тројцата доктори во однос на поканата на министерот Сали. Пановски забележува на начинот на кој е поканет, односно преку социјалните...

Македонија 30.01.22 | 18:06

Министерот Сали преку Фејсбук ги покани професорите Даниловски, Пановски и Марковски во новата Комисија за заразни болести

Министерот за здравство, Беким Сали, попладнево преку објава на Фејсбук ги покани професорите Драган Даниловски, Никола Пановски и Вело Марковски во новата Комисија...

Македонија 02.01.22 | 23:38

Пановски: Гласно треба да се каже вакцините не штитат од болеста, но ја намалуваат смртноста-ваш е изборот

Антиваксерите бомбардираат со податоци. Вакциналните фанатици велат, само вакцината ќе го спречи ширењето на вирусот, со неа ќе постигнеме колективен имунитет, само...

Здравје 22.12.21 | 22:05

Проф. д-р Елисавета Стикова: Да бидеш шеста земја во светот по смртност од ковид-19 е нешто сите нè загрижува и сега сме во иста ситуација во која бевме пред две години

Да бидеш шеста земја во светот по смртност од ковид-19 е нешто што сите нè загрижува и сметам дека сега сме во иста ситуација како што бевме и пред две години. Сега е омикронот,...

Здравје 22.12.21 | 15:00

Jавна научна дискусија С(ц)иеста: „Ковид – две години подоцна“, ќе говорaт Даниловски, Пановски и Стикова

„Ковид: две години подоцна“ е темата на првата јавна научна дискусија С(ц)иеста која ќе се одржи денеска, среда, 22 декември во 17 часот во живо на фејсбук-страницата на...

Македонија 18.11.21 | 10:59

Пановски: Три пати дарува крвна плазма, спасува животи и има 32 илјади антитела, а државата му брани да оди на работа?!

Нелогични, противуставни и присилни се најновите предложени мерки од Комисијата за заразни болести за невакцинираните, оценува професорот на Медицинскиот факултет,...

Здравје 15.11.21 | 21:14

Д-р Пановски: Mладите со сертификати од други лица слободно влегуваат каде што сакаат

Доктор Никола Пановски смета дека новата мерка која предвидува влез во угостителски објекти само за лица кои примиле две дози нема да придонесе за имунизација кај населението. Луѓето,...

Македонија 24.08.21 | 19:50

Д-р Пановски: Вакцинацијата во првите шест месеци по прележување е штетна за граѓаните

Доктор Никола Пановски истакнува дека е апсурдно барањето за вакцинација од граѓаните кои прележале ковид во последните 45 дена. Пановски објаснува дека е штетно за...

Македонија 22.08.21 | 14:55

Пановски прашува: Зошто луѓето со антитела да се вакцинираат во периодот кога нивната природна заштита е најизразена?

Д-р Никола Пановски на Фејсбук ги праша врвните експерти на кои се повикува министерството за здравство зошто луѓето со антитела да се вакцинираат во периодот кога...

Здравје 15.08.21 | 22:46

Пановски до тие со една доза: Не влегувајте во објектите во кои власта ви дозволува, потврдата не ве штити од зараза

Професорот на медицинскиот факултет, Никол Пановски, ги советува граѓаните коишто имаат примено само една доза од вакцините против Ковид-19, да не влегуваат во обејктите...