Ознака: невеста
Калеидоскоп 16.10.22 | 16:29

Јован ја фати невестата со друг на свадба: Се правеше луда, гледаше што поклони сме добиле

Неверојатната приказна на зетот Јован С. од Зрењанин, кој на денот на својата свадба ја фатил невестата Санела со друг, се чини како филм. За српско „Еспресо“ тој неодамна...

Калеидоскоп 05.10.22 | 11:46

Ова требаше да е смешно? Невеста на врв на солзи поради „шегата“ на младоженецот

25-годишната невеста од Мексико, Габриела Грајалес,  на својот профил на „ТикТок“ објави што ѝ приреди нејзиниот сопруг сред нивната венчавка, само неколку минути откако...

Калеидоскоп 10.08.22 | 21:34

Младоженецот среде свадба пушти секс видео од невестата со сопругот на нејзината бремена сестра

Совршено мирна свадба во Кина брзо се претвори во хаос. Младоженецот планирал гадна одмазда на својата избраничка, покажувајќи ѝ видео на кое има секс со сопругот на...

Калеидоскоп 17.02.22 | 09:15

Се бираат зет и невеста за Галичка свадба

Месната заедница Галичник информира дека започнато е пријавувањето за зет и невеста за Галичката свадба 2022 година. Оваа година Галичка свадба ќе се одржува од 15 до 17...

Калеидоскоп 07.02.22 | 09:07

Свекрвата пред свадба им испратила шокантен подарок: Сешто ми падна на памет!

Шокирана невеста со „Редит“ ја сподели својата хорор приказна за подарокот кој неа и на партнерот им го испратила неговата мајка пред венчавката. Нејзината свекрва...

Калеидоскоп 28.09.21 | 23:27

Гледав да е човек, а не колку коса има на глава, раскажува Елида од Драч за договорениот брак во Македонија

Обесхрабрени од социјалните правила кои велат дека жената да остане немажена е огромен срам, голем број на Албанки во последниве неколку години решиле да си ја бараат...

Калеидоскоп 07.06.21 | 22:24

Прасето расечено, гостите со подароци на врата, а зетот киднал по кавга со сватовите

Големата свадбена веселба што требало да се одржи минатата сабота во селото Честин, кај Крагуевац, Србија, заврши пред да почне. Младоженците, Јана и Златко, и двајцата...

Калеидоскоп 30.04.21 | 15:29

Кум ја претепал невестата, па го плукнал зетот: Одбил да замине од свадбата додека не си каже што му лежи на душа

Необичен инцидент се случил минатиот викенд во Порт-о-Пренс, главниот град на Хаити за време на една венчавка. Пред првиот танц на младенците, кумот станал и ѝ пришол...

Калеидоскоп 11.01.21 | 10:29

Невестата се омажила за гостин, откако зетот побегнал од свадбата

Невеста била принудена да се омажи за гостин на нејзината свадба, откако младоженецот во последен момент побегнал од венчавката. Оваа бизарна свадба се случила минатиот...

Калеидоскоп 09.01.21 | 09:59

Лажеше дека има рак и ковид-19 за да собере донации за свадба и пат околу Европа

Британската невеста која лажеше дека има рак и е пред умирање за да собере донации за својата венчавка, неделава беше осудена на пет месеци затвор. Станува збор за 29-годишната...

Калеидоскоп 03.09.20 | 12:17

Велешанка наместо со сопругот ја венчале со сведокот

Една анегдота веќе некое време се врти низ велешката чаршија, а нема потврда дали навистина се случила или е само добра шега. Како што пипува „Вечер“, пред извесно време,...

Калеидоскоп 05.08.20 | 10:32

Невеста среде фотосесија одлетува кога удира експлозијата

Насмеана невеста позира за својата свадбена фотосесија, кога се случува големата експлозија на бејрутското пристаниште во Либан. Од силината на ударот одлетува фустанот...

Калеидоскоп 24.07.20 | 10:01

Oткриена мистеријата што правеше невеста со 20 голи мажи во нива во Србија

Кога на почетокот на јули земјоделец од Војводина начека девојка облечена во бело заедно со дваесетина разголени мажи во неговата нива, социјалните мрежи беа полни...

Интима 09.07.20 | 10:13

Начекал невеста со 20 голи мажи во неговата нива во Војводина

Девојка во венчаница и дваесетина голи мажи начекал еден земјоделец во Војводина, работејќи на својата нива. Снимката која ја направил за кратко време се раширила по...

Здравје 15.06.20 | 11:35

Вечно ќе ја паметат оваа свадба: Наместо на веселба, гостите завршија во карантин

Свадба која што ќе ја паметат сите, не само невестата и младоженецот. Младоженци од Вергата, заедница во Болоња, организирала свадба и поканила само 31 гостин, а сега сите...

Калеидоскоп 13.06.20 | 13:20

Сите сватови од свадба во карантин поради заболена невеста

Малата свадбена веселба на заљубена двојка од Вергато, Болоња, заврши со карантин за сите триесетина гости, откако невестата го добила својот позитивен тест на коронавирус. За...

Калеидоскоп 17.01.20 | 10:37

Немал секс со невестата две недели зошто „имала менструација“, всушност по грешка се венчал со маж

Имам во Уганда е суспендиран од исполнување на својата дожност во џамијата, додека не се заврши истрагата за кражбата, во која било откриено дека жената со која се венчал...

Семејство 26.12.19 | 17:05

Ја откажала свадбата откако видела три збора во неговиот мобилен

Невеста ја откажала свадбата откако во неговиот мобилен телефон прочитала три збора. Иако некои сметаат дека нејзината реакција била претерана, според невестата Клер...

Семејство 09.11.19 | 10:16

Македонците се женат и преку „Фејсбук“: Невеста од Албанија за 1.000 евра, за 2.000 може и пробен брак од 10 дена

Договорените бракови помеѓу Албанките и ергените од целиот Балкан постојат долго време, а сега постои и агенција за посредување преку интернет. Преку групата „Албанки...

Калеидоскоп 04.10.19 | 11:30

На свадба во Словачка, невестата во фустан од евра, момчето во смокинг од злато

Ромските свадби се познати по раскошот и кичот, како и по деталите за кои со денови по завршување на свадбената веселба се раскажува. Младите како и нивните фамилии со...