Ознака: невеста
Црна хроника 01.09.19 | 22:51

Ова не е видео од Бејрут, ова се случува во Битола: Невестата пука со пиштол пред гостите

На социјалните мрежи се појави видео од свадба во Битола на кое невестата додека излегува од својот дом пука со пиштол пред гостите. Во едната рака држи бидермаер во...

Мода и убавина 24.08.19 | 10:17

Шминкер од Косово е светски хит – откај него не излегла унакажана невеста

Шминкерот Арбер Бутиќи живее и работи во Призрен, а благодарение на неверојатните трансформации на невестите го привлекол вниманието на светските медиуми. Арбер на...

Семејство 04.08.19 | 19:46

Невестава мора да е светица штом ја трпи оваа свекрва

Свадбена фотографија споделена на социјалната мрежа „Редит“ предизвика бурни реакции кај сите што ја видоа. Мајката на младоженецот си направи иста фризура како невестата,...

Црна хроника 12.07.19 | 11:40

Младоженец купил невеста за 1.600 евра во Скопје

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно...

Семејство 17.02.19 | 18:59

Роднините мислат ќе ги поканам на свадба, иако јадат месо

Невеста одбила да ги покани на свадба членовите на семејството коишто не се вегани како неа. Приказната беше споделена на интернет и предизвика многу различни реакции. Кога...

Калеидоскоп 28.01.19 | 16:57

Љубовницата му се појавила на свадбата – облечена како невеста

На секој маж што изневерува, му посакувам ваква љубовница. Вака звучат најголемиот дел од коментарите на социјалните мрежи откако беше споделено видео на кое љубовницата...

Калеидоскоп 26.12.18 | 14:10

Невеста избркала гости од свадбата оти бебето им плачело

На социјалната мрежа Редит, една штотуку омажена девојка сподели случка од својата свадба, кога таа избркала гости бидејќи нивното бебе постојано плачело. Иако во поканите...