Ознака: наќе чулев
Македонија 07.05.21 | 14:44

Чулев: Благодарност до хероите кои секој ден се жртвуваат за безбедноста на татковината и граѓаните

Најпрво сакам да изразам голема благодарност до вистинските херои, актуелни и пензионирани, кои деноноќно не чуваат и се грижат за нашата безбедност, поминувајќи го...

Македонија 10.04.21 | 17:22

На распит кај Русковска повикани Чулев и Спасовски, ама не и Рашковски

Поранешниот и актулениот министер за внатрешни работи Наќе Чулев и Оливер Спасовски биле повикани во обвинителството за организиран криминал и корупција како сведоци...

Македонија 06.04.21 | 21:32

Чулев до Спасовски: Треба да поднесеш оставка затоа што ти оставив комплетирана истрага, а ти една година не презеде ништо

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев откако беше споменат од страна на актуелниот министер Оливер Спасовски се обрати преку социјалната мрежа Фејсбук. Наведената...

Македонија 09.03.21 | 21:10

Наќе Чулев за софтверот на Рашковски: Таков систем не стигнал во МВР, а и Спасовски веќе имаше набавено со „Безбеден град“

Поранешниот технички министер за внатрешни работи Наќе Чулев, со соопштение ја информира јавноста дека во МВР во негово време не стигнал софтвер за детектирање на сообраќајни...

Македонија 22.02.21 | 20:12

Чулев: Состојбата е аларманта, одговорноста мора точно да се лоцира со име и презиме

Од држава членка на НАТО и претендент за членство во ЕУ најмалку што се очекува е сериозно отсуство на волја и капацитет за справување со основните предизвици со акцент...

Македонија 28.01.21 | 13:06

МВР на чело со Чулев го реши „Јавна соба“ за еден ден, додека Спасовски им се смее во лице со денови на жртвите

Повторното појавување на случајот „Јавна соба“ е само резултат на неспособноста на СДСМ и на Оливер Спасовски, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, според...

Македонија 30.10.20 | 19:09

Чулев позитивен на ковид-19: Не успеав до крај да се одбранам од вирусот

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на Агенцијата за разузнавање, Наќе Чулев, е позитивен на Ковид-19. Во текот на изминатите денови направив тест за...

Македонија 27.10.20 | 12:58

Нема зборови со кои може да се долови тагата и болката од прераната загуба: Чулев се простува од Ангеловски

Утрово со неверување ја примив веста дека синоќа на Инфективната клиника во Скопје починал Игор Ангеловски – Гиле. Тој беше вработен во Министерството за внатрешни...

Македонија 25.10.20 | 19:51

Чулев: Професионализмот во полицијата мора да се врати

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во фејсбук објава вели дека вработените во Министерството за внатрешни работи заслужуваат подобри услови и...

Македонија 07.10.20 | 20:57

Чулев: Денес го нема Наќе Чулев и го нема ВМРО-ДПМНЕ во техничката Влада, сега кој е виновен?!

Денес го нема Наќе Чулев и го нема ВМРО-ДПМНЕ во техничката Влада, но бројката на позитивни и умрени од корона вирусот драматично расте. И не само за играње оро и отворено...

Македонија 22.09.20 | 22:04

Чулев ги повика граѓаните утре да се придружат на протест против неправдите, дискриминацијата и насилството на хибридниот режим

Секојдневно сите ние сведоци сме на заканите, уцените, притисоците, реваншизмот и политичката дискриминација од оваа ненародна и мафијашка власт. Илјадници случаи...

Македонија 26.08.20 | 11:53

Чулев: Вработени во МВР трпат политички притисоци и тенденциозно се деградирани

На нешто повеќе од еден месец по завршување на изборите, за жал морам да конститирам дека Министерството за внатрешни работи е заложник на политички игри, а вработените...

Македонија 25.07.20 | 17:11

Чулев: Поминавме низ турбулентен период со сериозни предизвици

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, му ја предаде функцијата на Агим Нухиу, кој ќе раководи со МВР до изборот на нова Влада. Чулев утре се враќа на неговото...

Македонија 25.07.20 | 13:26

Чулев му ја предаде на Нухиу должноста министер за внатрешни работи

Досегашниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев денеска официјално му ја предаде должноста министер за внатрешни работи на Агим Нухиу, кој беше негов заменик во...

Македонија 24.07.20 | 16:01

Чулев прифати најстрога дисциплинска мерка за својот советник кој нападна началник

Зоран Ѓорѓиевски, советникот во кабинетот на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, по вчерашната кривична пријава и суспензија од раборното место, денеска...

Македонија 23.07.20 | 18:15

Чулев – Галовеј: Во МВР е потребно продолжување на реформските процеси

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска оствари работна средба со амбасадорката на Кралството Велика Британија и Северна Ирска, Рејчел Галовеј. Во фокус...

Македонија 15.07.20 | 21:07

Чулев: Денешните избори да бидат празник на демократијата

Денес на територијата на целата држава се одржуваат предвремени парламентарни избори. Утрово во скопското основно училиште „Браќа Миладиновци“ гласаше техничкиот...

Црна хроника 14.07.20 | 16:10

Чулев: Распишана е потерница, се проверува дали Владимир Панчевски ја напуштил државата

По одлуката на Судот во Велес за притвор за поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, Владимир Панчевски, кој е обвинет за злоупотреба на системот АКМИС, скопската...

Македонија 14.07.20 | 15:41

Фатени се неколку обиди за поткуп, откри Чулев и потсети дека казните за вакви дела се и до 10 години затвор

Министерството за внатрешни работи за време на изборите ќе постапува бескомпромисно, доследно и крајно одговорно, со никаква толеранција кон какви и да се евентуални...

Македонија 14.07.20 | 13:55

ВО ЖИВО: Чулев со прес-конференција за предизборни поткупи

Следете ја во живо прес-конференцијата на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев: