Ознака: наќе чулев
Македонија 24.01.23 | 12:48

Чулев: МВР на Спасовски извршила неправилен избор, Индустри сервис има неправилно пополнета спецификација, а се нудени и производи кои ги нема на пазарот

И денес продолжуваме со објавување докази за милионски тендер преку кој се испцрпуваат средства од буџетот на Министерството за внатрешни работи за набавка на храна...

Македонија 23.01.23 | 12:09

Чулев: МВР со тендерот на Спасовски тендерира една третина поскапа храна од лани, а полицајците добиваат сува храна и конзерви

Денес продолжуваме со објавување на детали за двата договори од речиси 13 милиони евра, кои компанијата Индустри сервис ги потпишала со МВР на Спасовски. Договори преку...

Македонија 21.01.23 | 12:40

Чулев: МВР доделила милионски бизнис на приватна фирма за набавка на храна иако има свои кујни

Ковачевски сака да остане ден повеќе на власт за да може да ги трошат парите од буџетот на милионски тендери. Не постои институција преку која не се испумпуваат милиони,...

Македонија 13.01.23 | 11:48

Чулев: Дали Оливер Спасовски знае колку вреди еден човечки живот?

Дали Оливер Спасовски знае колку вреди еден човечки живот, прашува преку статус на Фејсбук, Наќе Чулев. Фактот дека утрово нема никаква реакција од негова страна за...

Македонија 19.11.22 | 16:50

Чулев: За каква безбедносна проверка со НАТО зборува Виктор Димовски, кога таквиот вид на проверки се однесуваат само за лица кои треба да бидат носители на НАТО безбедносни сертификати?

За каква безбедносна проверка со НАТО зборува Виктор Димовски, кога таквиот вид на проверки се однесуваат само за лица кои треба да бидат носители на НАТО безбедносни...

Македонија 12.11.22 | 20:56

Чулев: АНБ, МВР и Владата дозволиле политичар на црната листа на САД да добие македонско државјанство, Спасовски да превземе одговорност

Поранешниот министер за внатрешни работи преку статус на Фејсбук пишува дека АНБ, МВР и Владата дозволиле политичар на црната листа на САД да добие македонско државјанство,...

Македонија 08.10.22 | 20:44

Чулев за смешната изјава на Спасовски: Каква департизација кога неговиот шеф на Kабинетот е член на раководството на СДСМ Куманово?!

Уште едно грубо, дрско и безобразно замајување на јавноста и меѓународна заедница. Читам и не можам да поверувам. Оливер Спасовски, зборува за департизација на Министерството...

Македонија 27.07.22 | 19:22

Мицкоски: Хибридниот режим не може да се соочи со неистомисленици, затоа Чулев е избркан од работа

Ние сме навикнати четири и пол години, колку што сум јас претседател, ова да се случува. Тие се пресметуваат со мене, индиректно се пресметуваат на ваков начин брутален,...

Македонија 26.07.22 | 15:20

Агенција за разузнавање: Чулев нема добиено отказ, туку е суспендиран по решение на Дирекцијата за безбедност на класифицирани информации

Наќе Чулев нема добиено отказ од Агенцијата за разузнавање, тој од 8 јуни 2022 е суспендиран од работа, се вели во одговорот на Агенцијата на прашањето на МИА во врска со...

Македонија 07.07.22 | 12:04

Чулев: Оставки на Спасовски и Османи затоа што тргнаа против својот народ за да ги сочуваат привилегиите

На вчерашниот протест Оливер Спасовски и неговите партиски пулени, исклучиво раководејќи се од партиски интереси и желба за зачувување на власта по секоја цена, дозволија...

Македонија 23.02.22 | 20:33

Граѓанскиот суд ја отфрли тужбата за клевета на Васко Ковачевски против Наќе Чулев

Скопскиот граѓански суд ја отфрли тужбата за клевета што ја поднесе директорот на ЕСМ, Васко Ковачевски, против поранешниот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев. Ковачевски...

Македонија 02.10.21 | 15:30

На листата советници на ВМРО ДПМНЕ во Кавадарци се докажани луѓе: За европско и просперитетно Кавадарци!

Доктор Стојанчo Рамов го познавам долго време и е мој добар пријател. Одличен човек, посветен и едуциран доктор. Долг период од животот го посветил на своето образование,...

Македонија 23.09.21 | 20:55

Наќе Чулев: Повторно ли Наќе е крив за новиот меѓународен скандал со запленето поголемо количество дрога во службено возило на МВР?!

Дежурниот виновник на Оливер Спасовски, поранешниот технички министер Наќе Чулев, ја коментира веста дека поголемо количество дрога било запленето во службено возило...

Економија 19.09.21 | 18:04

Чулев од Кавадарци: Жално е што маката и трудот на лозарите воопшто не се вреднува

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев испрати поздрав од Кавадарци, каде викендов го поминал работно на гроздобер. Вели, градот ми буди убави спомени...

Македонија 06.09.21 | 15:09

Чулев: Додека бев министер, ниту еден од пиуните на Спасовски не ми достави информација за било каков криминал од меѓународни размери

По не знам кој пат Оливер Спасовски причината за своите катастрофални грешки, пропусти и нестручност ги бара во мене, реагира поранешниот министер за внатрешни работи...

Македонија 07.05.21 | 14:44

Чулев: Благодарност до хероите кои секој ден се жртвуваат за безбедноста на татковината и граѓаните

Најпрво сакам да изразам голема благодарност до вистинските херои, актуелни и пензионирани, кои деноноќно не чуваат и се грижат за нашата безбедност, поминувајќи го...

Македонија 10.04.21 | 17:22

На распит кај Русковска повикани Чулев и Спасовски, ама не и Рашковски

Поранешниот и актулениот министер за внатрешни работи Наќе Чулев и Оливер Спасовски биле повикани во обвинителството за организиран криминал и корупција како сведоци...

Македонија 06.04.21 | 21:32

Чулев до Спасовски: Треба да поднесеш оставка затоа што ти оставив комплетирана истрага, а ти една година не презеде ништо

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев откако беше споменат од страна на актуелниот министер Оливер Спасовски се обрати преку социјалната мрежа Фејсбук. Наведената...

Македонија 09.03.21 | 21:10

Наќе Чулев за софтверот на Рашковски: Таков систем не стигнал во МВР, а и Спасовски веќе имаше набавено со „Безбеден град“

Поранешниот технички министер за внатрешни работи Наќе Чулев, со соопштение ја информира јавноста дека во МВР во негово време не стигнал софтвер за детектирање на сообраќајни...

Македонија 22.02.21 | 20:12

Чулев: Состојбата е аларманта, одговорноста мора точно да се лоцира со име и презиме

Од држава членка на НАТО и претендент за членство во ЕУ најмалку што се очекува е сериозно отсуство на волја и капацитет за справување со основните предизвици со акцент...