Ознака: Моника Ристеска
Македонија 16.05.19 | 12:08

Нов притвор за активистката Моника Ристеска, Павле Богоевски глуми жртва

Моника Ристеска вчера попладне беше изведена пред судија во Основниот суд Куманово, кој го прифати предлогот на дежурниот Јавен обвинител и и одреди триесетдневен...

Црна хроника 16.05.19 | 10:42

Моника Ристеска доби притвор од 30 дена

Моника Ристеска вчера попладне беше изведена пред судија во Основниот суд Куманово, кој го прифати предлогот на дежурниот Јавен обвинител и и одреди триесетдневен...

Македонија 15.05.19 | 16:29

Некој ѝ должи извинување на Моника Ристеска

Некој и должи извинување на активистката за легализација на конопот за лична и медицинска употреба, Моника Ристеска која доби 30 дена притвор за 30 мл. масло од коноп,...

Црна хроника 11.05.19 | 14:53

Повторно уапсена активиската Моника Ристеска, овојпат во Куманово

Вчера околу 18 часот во Куманово, лишена од слобода била активиската Моника Ристеска, по што бил извршен претрес во нејзиното престојувалиште во Куманово каде биле пронајдени...

Црна хроника 27.12.18 | 12:18

Aктивистката Ристеска моли: Бездомна сум и умирам од глад

Активистката Моника Ристеска, која во октомври беше уапсена за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори,...

Македонија 11.12.18 | 11:48

Условна казна од 2 години за Моника Ристеска

Во Кривичниот суд денеска во првото рочиште ѝ беше одредена условна казна од 2 години затвор на активистката Моника Ристеска за сторено кривично дело „неовластено...