Ознака: мохамед салах
Фудбал 12.05.21 | 08:42

Салах за војната меѓу Израел и Палестина: Доста е

гипетскиот фудбалски репрезентативец и член на  Ливерпул, Мохамед Салах, ги повика светските лидери да помогнат да се стави крај на конфликтот меѓу Палестина и Израел,...

Фудбал 12.04.21 | 08:20

Салах оди во ПСЖ?

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах, може да се пресели во Пари Сен-Жермен во летниот преоден рок. Според „TF1“, 28-годишниот Египќанец треба да го замени Килијан Мбапе....

Фудбал 01.02.21 | 08:59

Салах постигна 90 гола во Премиер лигата

Мохамед Салах стана петтиот фудбалер од Африка кој успеал 90 голови во англиската Премиер лига. Салах постигна два гола вчеравечер против Вест Хем во натпревар од 21....

Фудбал 10.12.20 | 08:33

Салах најдобар стрелец на Ливерпул во Лигата на шампионите

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах, од синоќа е најдобар стрелец на клубот во Лигата на шампионите. – Да се ​​стане најдобар стрелец на клубот во Лигата на шампионите...

Фудбал 10.11.20 | 19:17

Како да нема пандемија: Салах на масовна свадба кај брат му

Пред приклучувањето на активностите на репрезентацијата на Египет, ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах лудо се забавуваше на свадбата на неговиот брат Наср. На видеото...

Фудбал 17.10.20 | 18:42

Салах со стоти гол за Ливерпул

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах, постигна гол на натпреварот од 5. коло на Премиер лигата против Евертон. За 28-годишниот Египќанец, тоа е 100-ти гол за клубот во сите...

Фудбал 30.12.19 | 14:08

Салах или Мане: Кој ќе биде најдобар играч во Африка?

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека наградата за најдобар играч во Африка заслужува да ја добијат и Садио Мане и Мохамед Салах. Следната недела Садио и Мо ќе...

Фудбал 20.08.19 | 20:30

Салах: ВАР значи повеќе пенали за мене

Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах, призна дека не го сака системот за видео-повторувања (ВАР), но е уверен дека ќе доведе до повеќе пенали за прекршоците над него во...

Фудбал 26.06.19 | 18:28

Соиграч на Салах обвинет дека е „сексуален предатор“: Ако си познат, не значи дека сакам да го видам твојот пенис

Скандал деновиве ја растревожи египетската јавност откако беа објавени пораки кои фудбалскиот репрезентативец, Амр Варда ги праќал на неколку девојки. Имено, тој пред...