Ознака: малтретирање
Свет 21.03.23 | 11:03

Ја клоцаат, ѝ гасат цигари од лице, ја палат: Група девојки малтретираат 13-годишно девојче

Неколку девојчиња на возраст од 13 до 16 години претепале, малтретирале и понижиле 13-годишно девојче во Хајде во областа Дитмаршен во Германија. Малтретирањето е се снимено...

Балкан 21.12.22 | 11:47

Насилници удираат и тепаат момче, му бараат пари и снимаат додека тоа залудно ги моли да го пуштат

Српските медиуми објавија ново вознемирувачко видео од насилство, поставено на социјалните мрежи. На снимката се гледа како неколкумина удираат и малтретираат младо...

Македонија 01.12.22 | 17:52

Тренчевска: Се испитува случајот на малтертирањето на ученикот од Градско

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, вели дека се испитува случајот со продолженото малтретирање на ученик во основно училиште во Градско. Секоја...

Балкан 23.11.22 | 11:24

Казнети се учениците кои и го тргнаа столчето на учителката во српски Трстеник

Наставничкиот совет на Техничкото училиште од Трстеник донесе одлука да ги исклучи учениците кои и го тргнаа столчето на учителката и сето тоа го снимија, а подоцна...

Балкан 18.11.22 | 12:27

„Уште не можам да се соберам, не сфаќав што ми се случи додека син ми не ми ја покажа снимката“, вели малтретираната професорка

Помина една недела, ама уште не можам да си ја средам главата. Прво требаше да ги завршам сите административни обврски, сега почнаа и болки во главата, ми се јавуваат...

Балкан 17.11.22 | 12:38

Ученици малтретираат професорка на час, еден ѝ го трга столот и ја паѓа на земја

Српската јавност е револтирана откако се појави видео на кое се гледа како ученици од Техничкото училиште во Трстеник малтретираат професорка. Ovo je odraz društva u Srbiji. Kada...

Останати спортови 01.11.22 | 14:58

Taткото монструм што си ја тепаше ќерката тенисерка доби 30 дена притвор

Триесетдневен притвор доби кинескиот државјанин, кој е осомничен дека ја претепал ќерка си на тениските терени на Црвена звезда. Тој во своја одбрана, оправдувајќи...

Останати спортови 01.11.22 | 09:00

Таткото на малтретираната тенисерка во Белград: Ништо не погрешив, во Кина е тоа дозволено

Ќерката одбиваше да го продолжи тренингот. Ништо не погрешив, во Кина е тоа дозволено. Ова е исказот што го дал кинескиот државјанин кој беше снимен како ја тепа својата...

Црна хроника 28.10.22 | 21:20

Наставник на сила изнел од училиште двајца ученици, ќе се гони за малтретирање

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против М.С.(38) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „малтретирање во вршење на служба“. Како што...

Македонија 29.10.21 | 14:35

Полициски специјалци малтретирале вработен во општинската администрација во Охрид зашто одбил да донесе 10 лични карти за изборите

Лице вработено во јавната админстрација во Охрид открива страшни детали за притисоците и заканите од страна на припадници на СДСМ. Лицето добило насоки од СДСМ да најде...

Црна хроника 25.04.21 | 18:29

Демиркапиец ги малтретирал сопругата и малолетното дете

Вчеравечер во 03.15 часот, полициски службеници од Полициската канцеларија Демир Капија го лишиле од слобода С.П.(33) од Демир Капија, затоа што се однесувал агресивно кон...

Црна хроника 21.04.21 | 12:43

12-годишната велешанка нападнала две, не само едно девојче

Дванаесетгодишна велешанка физички нападнала малолетно девојче на возраст од 11 години, додека тоа ѝ се јавувало на телефон на мајка ѝ и барало помош. Други девојчиња...

Црна хроника 04.02.21 | 16:45

Родители од Битола ќе одговараат за запуштање и малтретирање, повредените деца се згрижени

На 03.02.2021 во СВР Битола од Јавната установа меѓуопштински центар за социјална работа Битола, било добиено известување за постоење основано сомнение за сторено кривично...

Свет 26.01.21 | 15:35

Негователка штипе, удира и малтретира старица со деменција

Британската полиција на „Твитер“ објави шокантната снимка, на која се гледа како млада негователка малтретира старица со деменција. Видеото е објавено откако 29-годишната...

Црна хроника 09.01.21 | 17:22

Во својот дом во Карпош заклучил 18 годишна девојка и ја малтретирал

На 08.01.2021 во 23.10 часот на подрачје на Карпош, од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода М.Ј.(32) од Скопје, постапувајќи по пријава на Џ.К.(18) дека околу 19.00...

Балкан 07.10.20 | 14:08

Вознемирувачко видео: Мајка како кукла го фрла нејзиното бебе, тоа се здоби со повреди на рачето

Жената која вчера беше снимена среде Белград како малтретира бебе е уапсена е за 21-годишната С.С., на која ѝ се заканува казна од 12 години. Таа доби притвор од 48 часа, поради...

Црна хроника 25.09.20 | 11:59

Чичкото кој со гума за дрво го врза внукот во парк останува во притвор, поднесено е обвинение

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против 46–годишен скопјанец, кој со умисла сторил две временски поврзани дејствија што претставуваат...

Калеидоскоп 07.09.20 | 10:28

Безмилосно го фати кучето за нозе и го фрли во езерото, тој што снима вели: Македонија вечна!

Шокантно видео од вчера се споделува на социјалната мрежа Твитер каде се гледа момче како на брутален начин фрла куче во водите, на она што се претпоставува дека е Дојранското...

Балкан 01.09.20 | 20:38

Три лица шутираат момче, четвртиот снима

Видео на кое се гледа како тројца млади момчиња малтретирааат друго момче, се шири на социјалните мрежи. Видеото наводно е направено во Кастела, Хрватска, а целиот настан...

Црна хроника 01.09.20 | 17:11

Двајца мажи од Кочани физички и психички малтретирале три деца

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.А.(32) и Б.А.(38) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...