Ознака: макфест 2022
Естрада 25.10.22 | 22:50

Тамара на „Макфест“ откри: Хана ќе ги следи нејзините стапли

Пејачката Тамара Тодевска ја отпеа песната „Замижи“ на овогодинешниот поп-фестивал „Макфест“. Домаќините на истиот, водителите Димитар Атанасовски и Маријана Станојковска...

Музика 25.10.22 | 16:53

Велат дека нејзиното време допрва доаѓа: Марија Спасовска со одличен настап на „Макфест“, а ова е спотот за нејзината песна „Омилен“

Дефинитивно младата и талентирана пејачка Марија Спасовска беше една од најзабележаните учесници на овогодинешното издание на фестивалот „Макфест“, кој се одржа...

Музика 17.10.22 | 15:55

„Макфест“ ќе се одржи без поддршка од Министерството за култура, Штип им ги врати парите откако понудија премалку

Триесет и седмото издание на фестивалот за забавни мелодии „Макфест“ ќе се одржи овој петок и сабота, но овој пат целосно финансиран од Општина Штип. Од општинскиот...

Музика 15.10.22 | 22:25

Познати изведувачите на „Макфест 2022“

Уште точно една недела до одржувањето на 37-то издание на фестивалот „Макфест 2022“, кој традиционално ќе се одржи во градот Штип, односно во Домот на културата „Ацо Шопов“. Фестивалот...

Музика 10.10.22 | 15:30

Ален Исламовиќ за пет минути прифатил да биде дел од „Макфест 2022“

Ова издание на фестивалот „Макфест“, кое е планирано да се одржи на 21 и 22 октомври во Штип ќе биде посебно, бидејќи на сцената во Домот на културата „Ацо Шопов“ ќе настапат...

Музика 05.10.22 | 11:49

Роберт Саздов од ,,Куку леле” е новиот уметнички директор на „Макфест“

Музичарот Роберт Саздов од ,,Куку леле” е новиот уметнички директор на реномираниот фестивал за забавни мелодии ,,Макфест” кој ќе се одржи на 21-ви и 22-ри октомври во...

Музика 04.10.22 | 11:34

„Макфест 2022“ носи модерен звук, дел од учесниците ќе ја изненадат публиката

Полека, но сигурно се ближиме кон 37-то издание на најреномираниот музички фестивал во нашата земја, „Макфест 2022“, кој ќе се одржи на 21 и 22 октомври во Штип. Градот под...

Музика 28.09.22 | 12:38

Марија Спасовска ќе дебитира на „Макфест“

Веруваме дека повеќето од вас се сеќаваат кога во 2018 година малечката Марија Спасовска ја претставуваше нашата земја на детскиот „Евросонг“, кој тогаш се одржа во...