Музичарот Роберт Саздов од ,,Куку леле” е новиот уметнички директор на реномираниот фестивал за забавни мелодии ,,Макфест” кој ќе се одржи на 21-ви и 22-ри октомври во Штип, пишува Фокус.

Тој доаѓа на местото на Владимир Дојчиновски – Дојчин, и за 37-то издание на манифестацијата се најавуваат голем број на промени.

Годинава на сцената на Домот за култура ,,Ацо Шопов” во Штип ќе настапат околу 25 музичари, помеѓу кои Ламбе Алабаковски, Тамара Тодевска, Лара Иванова, Ален Исламовиќ, Викторија Лоба…

Целиот текст овде.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.