Ознака: македонско знаме
Твитови 09.05.22 | 00:05

Што велат твитерџиите за фрленото македонско знаме

Кариерата на девојчево да заврши тука и веднаш pic.twitter.com/hfCKWpJK30 — Александар Костиќ (@alkostic) May 8, 2022 Ја праќаат да претставува држава, а никој во државата не ја знае и дебилот...

Музика 08.05.22 | 23:34

Андреа се огласи по фрлањето на знамето

По бурните реакции во јавноста откако беше објавено видеото на кое се гледа како евровизиската претставничка Анреа Коевска го фрла македонското знаме на земја за да...

Македонија 03.05.22 | 20:19

Левица поднесе иницијатива за инспекциски надзор против општина Гостивар заради неистакнување на македонското знаме

Политичката партија Левица, до надлежниот инспекторат, поднесе Иницијатива за вршење вонреден инспекциски надзор против Општина Гостивар, бидејќи Советот на Општината...

Фудбал 29.03.22 | 12:13

Македонското знаме и Македонија на насловната на шпанска „Марка“

Насловната страница на шпанскиот спортски магазин Марка пред денешниот историски дуел на Македонија:

Останати спортови 04.02.22 | 13:48

Развиорено знамето на Македонија на Олимпискиот стадион во Пекинг

Македонија претставена од тројца скијачи ќе партиципира на ЗОИ во Пекинг. На свеченото отворање проделифилира дел од нашата експецидија. Знаменосец беше Дардан Дехари,...