Ознака: Македонија пат
Сервиси 22.02.20 | 18:47

„Македонија пат“ апелира: Возете внимателно, има одрони и влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни...

Калеидоскоп 21.08.19 | 18:06

Ало Македонија пат, уште колку луѓе треба да загинат?

Уште колку луѓе треба да загинат за Македонија пат конечно да се фати за работа, прашува револтиран граѓанин, кој потенцира дека на мостовите на патот Росоман-Прилеп...

Економија 06.08.19 | 19:12

Кој директор се прости од функција со потпис вреден 5,6 милиони евра?

Гајур Кадриу, сега екс директор на безимената државна компанија која до неодамна се викаше „Македонијапат“, на денот кога премиерот Заев објави дека е разрешен, склучи...

Македонија 29.01.19 | 13:23

Директорот на „Македонија пат“: Снегот го чистиме постојано, но некогаш ветерот го враќа повторно на патиштата

Со новите снежни наноси кои ја зафатија Македонија во изминатите неколку дена, повторно настана сообраќаен хаос на поголем дел од патните правци низ државава. Социјалните...

Твитови 28.01.19 | 23:23

Теута, фрли сол пред да се убие некој!


Сервиси 27.01.19 | 12:13

За Сарџовски од „Македонија пат“ возачите се виновни што патиштата се затрупани со снег

„Македонија Пат“  наместо да превземе одговорност за катастрофалната состојба во која се најдоа патиштата во текот на вчерашниот ден, кога речиси сите патни правци...

Црна хроника 11.01.19 | 16:36

Чистејќи снег, се запали камион на „Македонија пат“

Камион „ман”, сопственост на кумановска компанија, вчера се запалил чистејќи снег на улицата „11 Октомври”. Како што информираат од Регионалниот центар за управување...

Твитови 10.01.19 | 11:28

Македонија чат пат

Од Крушево до Скопје,преку Плетвар и цел автопат Градско-Скопје се завеани.#МакедонијаПат ни чат пат. Кој не мора,ич нека не влегува во кола вечерва јер тотално неспособни...

Сервиси 09.01.19 | 18:21

Никаде во светот патиштата не може да се чистат додека паѓа снег

Попладнево речиси сите патни правци низ земјава се со снежни наноси. На автопатот „Пријателство“ никаде немаше камионите кои фрлаат песок. Од Гевгелија до втората...

Сервиси 04.01.19 | 12:51

Како изгледа новиот автопат без свирачи и ороводци?

Доколку се решивте викендов да го поминете некаде надвор од вашето место на живеење, добро подгответе се. Снегот и годинава ги изненади надлежните. Тргнавте на викенд...

Сервиси 16.12.18 | 11:49

„Македонија пат“ во зимски сон, само една лента чиста на автопат!

Граѓани реагираат дека и оваа година Македонија пат не си ја врши работата. Сообраќајот се одвива отежнато и на автопат само една лента е чиста од снегот.

Сервиси 16.12.18 | 09:20

„Македонија пат“: Врнежи од снег надоаѓаат од север, да се вози внимателно

Поради интензивните врнежи од снег кој надоаѓа од север на учесниците во сообраќајот им се препорачува прилагодување на брзината кон условите на патиштата во зимски...

Сервиси 15.12.18 | 08:47

Магла кај Буково, влажни коловози

Намалена видливост до 50 метри поради магла има на планинскиот превој Буково, информира диспечерскиот информативен центар на ЈП „Македонија пат“. Сообраќајот на  државните...