Ознака: македонија ѓорче петров
Фудбал 27.08.22 | 14:46

Ќе бара ли македонскиот клуб отштета: Софиска ЦСКА настапила со допингуван фудбалер против Македонија ЃП

Фудбалерот на ЦСКА Софија, Георги Јомов, настапил допингуван на реванш натпреварот на домашен терен против Македонија Ѓорче Петров во рамки на 2. квалификациско коло...

Фудбал 28.07.22 | 23:59

Бугарите почнаа со притисоци и провокации околу историјата и на фудбалски натпревар

Македонија Ѓорче Петров попладнево во Софија ги заврши европските обврски по убедливиот пораз од ЦСКА со 0-4, а воедно играчите на скопскиот тим беа пречекани тотално...

Фудбал 28.07.22 | 22:44

Шкендија избори пласман во 3. коло, Македонија Ѓорче Петров испадна во Софија

Фудбалерите на Шкендија обезбедија пласман во 3. квалификациско коло во Конференциската лига на УЕФА, откако во реваншот во Скопје ја совладаа Валмиера со 3:1 (2:1) и со...

Фудбал 28.07.22 | 19:55

Мораше да вмеша политика: Бугарискиот коментатор не пропушти да порача дека Ѓорче Петров бил бугарски револуционер

Бугарскиот коментатор на натпреварот меѓу ЦСКА Софија и Македонија Ѓорче Петров не ја испушти можноста да ја вмеша политиката и политичките прашања во дуелот од Конференциската...

Фудбал 28.07.22 | 19:00

Следете во живо: Линк од натпреварот меѓу ЦСКА Софија и Македонија Ѓорче Петров


Фудбал 21.07.22 | 10:18

Распродадени сите влезници за мечот меѓу Македонија ЃП и ЦСКА Софија

Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров попладнево на стадионот на ФФМ тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје ќе ја пречекаат софиска ЦСКА пред полни трибини,...

Фудбал 18.07.22 | 15:22

Извлечени можните противници на Шкендија и Македонија ЃП

Македонските претставници во УЕФА Конференциската лига, Шкендија и Македонија Ѓорче Петров, ги добија можните противници во 3. квалификациско коло во третото по ранг...

Фудбал 13.07.22 | 17:10

Бугарски „специјалци“ ќе ја обезбедуваат ЦСКА Софија во Скопје, МВР молчи за бројката „обезбедувачите“

ЦСКА Софија ќе гостува во Скопје на 21 јули на натпревар против Македонија Ѓорче Петров во рамки на второто квалификациско коло во Конференциската лига на УЕФА. Како...

Фудбал 12.07.22 | 08:36

Бугарите бараат мечот Македонија ЃП-ЦСКА да се игра во Ниш наместо во Скопје

Во денешните изданија на бугарските медиуми се појавија реакции околу малиот број билети доделени на софискиот клуб за натпреварот со Македонија ЃП во Конференциската...

Фудбал 20.05.22 | 21:36

Македонија Ѓорче Петров го освои Купот на Македонија

Македонија Ѓорче Петров дојде до својот втор трофеј од Купот на Македонија откако по подобро изведување на пенали го победи Силекс во финалето, мечот во 120 минути игра...

Фудбал 01.05.21 | 23:50

Шкупи или Македонија: Кој ќе игра во Европа, Вардар оди кон втората лига

Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа шесте натпревари од 31. коло по кое останува неизвесна трката за третата позиција која обезбедува учество...

Фудбал 23.01.21 | 19:17

Злоупотребено името на Александар Таневски: Македонија ЃП „регрутира“ играчи од Зимбабве

На млади фудбалери од Африка им било нудено за сума од околу 1000 евра можност да играат во Европа во пониските лиги. Во целата скандалнозна шема за злоупотреба на податоци...

Фудбал 10.07.20 | 19:48

Заболени двајца фудбалери од Македонија ЃП

Фудбалскиот клуб Македонија Ѓорче Петров денеска соопшти дека има двајца фудбалери позитивни на коронавирус. Им посакуваме побрзо враќање на тренинзи на нашите два...