Ознака: Маџар Телеком
Црна хроника 22.03.23 | 07:59

По 8 години затвор за Атила Сендреј, Ролф Плат и Золтан Кишјухас за случајот „Маџар Телеком“

Kривичниот суд Скопје ја објави првостепената пресуда за предметот „Маџар Телеком“ против три лица, двајца Унгарци и еден Германец, на кои им се судеше во отсуство,...

Црна хроника 21.03.23 | 17:22

Вкупна казна од 24 години за тројцата обвинети за предметот „Маџар Телеком“

Основниот кривичен суд Скопје, денеска јавно ја објави првостепената пресуда за предметот со К.бр. 817/11 од обвинителството означен како „Маџар телеком“ против обвинетите...

Македонија 06.12.22 | 15:01

Ковачевски препорача да се пријави корупција, па Божиновски го пријави него за Маџар Телеком

Во објава со наслов „ДОПРЕН“ КОРУМПИРАН ПРЕМИЕР новинарот Зоран Божиновски јавно пријавува дека премиерот Ковачевски е корумпиран за случајот „Маѓар Телеком“: Во...

Македонија 04.12.22 | 16:28

Хајредини до премиерот: Се правиш или не знаеш за митото од по 2,5 милиони евра од Телеком за државни функционери?

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини го прашува премиерот дали се прави, или не знае за митото од 2,5 милиони евра од Телеком за државни функционери – случај...

Црна хроника 24.09.19 | 10:18

Денеска рочишта за „Титаник“ и „Маџар телеком“

Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Титаник“ и „Маџар телеком“ на СЈО, кои ги презеде во надлежност и натамошно...

Македонија 23.09.19 | 10:25

Кај Стефанова остануваат предметите „Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар Телеком“

Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески ја овласти обвинителката Лиле Стефанова и понатаму да остане надлежна за предметите на СЈО, „Титаник“, „Траекторија“...