Ознака: љупчо палевски
Црна хроника 25.09.20 | 17:50

Приведено е едно лице за нападот врз Палевски

Едно лице е приведено за нападот врз бизнисменот Љупчо Палевски, соопшти денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, без да даде други детали. Палевски...

Македонија 21.09.20 | 19:37

Палевски: Кадарот на ДУИ ќе ја угуши истрагата за нападот, Милајков ми се закануваше дека ќе ме стави во буре со киселина да не постојам

Љупчо Палевски – Палчо, активист и лидер на движењето „Трета“ вечерва на Алфа телевизија со шокантни обвинувања кон власта за нападот и истрагата која се води, вели...

Македонија 21.09.20 | 19:18

Палевски: Знам дека зад нападот извршен врз мене стојат Заев и Мијалков

Љупчо Палевски – Палчо, активистот и претседател на движењето „Трета“, вечерва на Алфа телевизија истакна дека зад нападот кој што му се случи, во кој беше брутално...

Македонија 18.09.20 | 10:07

ВМРО-ДПМНЕ: Инспираторите на обидот за убиство на Палевски треба да се бараат во врвот на власта

Мафијата на Заев и неговите слуги се покровители на обидот за убиство врз критичарот на власта Љупчо Палевски. Сторителите на таквиот грозоморен чин се познати, а инспираторите...

Македонија 17.09.20 | 19:48

Мицкоски за нападот на Палевски: Да не се залажуваме, власта многу добро ги знае сторителите и нарачателите

Да не се залажуваме, власта многу добро ги знае сторителите и нарачателите на крвавиот напад  врз Љупчо Палевски, напиша на фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. „Наместо...

Црна хроника 17.09.20 | 19:11

Палевски бил нападнат со метален предмет: МВР со детали за случајот

Бизнисменот Љупчо Палевски попладнево бил нападнат во Скопје. Денеска околу 17.15 часот пријавено е дека на ул.Златко Шнајдер од страна на две лица кои биле со мотоцикл...

Македонија 17.09.20 | 18:54

Брутално претепан: Љyпчo Пaлeвcки вo критична состојба

Активистот и претседател на движењето „Трета“ Љупчо Палевски попладнево е брутално нападнат и претепан пред својот дом. Според информациите на Инфомакс тој е во критична...

Македонија 13.09.19 | 13:13

Љупчо Палевски приведен во Белград, бил на пат за Москва

Бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо вчера е приведен од полицијата во Белград, во моментот кога сакал да се качи во авион и да отпатува во Москва, каде требало да склучи...

Црна хроника 21.05.19 | 12:36

Кривична пријава против Палчо и уште три лица за пуштањето „бомби“ на разглас

Против бизнисменот Љупчо Палевски и уште три други лица е поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „неовластено прислушување и тонско снимање“. Кривичната...

Црна хроника 05.04.19 | 21:00

Вечерва приведен Љупчо Палевски бидејќи пуштал „бомби“ на разглас

Љупчо Палевски и уште две други лица, едно од Битола, а едно од Прилеп, синоќа на собир на отворено во Прилеп на разглас пуштале телефонски разговори во кои наводно зборуваат...