Ознака: љупчо палевски
Македонија 15.03.24 | 13:55

Лога: Турција ни даде рок кога би го испорачале Љупчо Палевски

Министерот за правда Кренар Лога информира дека и денеска неофицијално комуницирале со колегите од Турција околу екстрадицијата на Љупчо Палевски, и била побарана...

Црна хроника 08.02.24 | 17:01

Лога e во Анкара: Прашање на денови е екстрадицијата на Љупчо Палевски во Македонија

Министерите за правда на Македонија и Турција, Кренар Лога и Јилмаз Тунч денеска остварија средба на која разговараа за постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски. Како...

Македонија 13.12.23 | 16:53

Постапката за екстрадиција на Палевски може да трае неколку месеци

Постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски, првоосомничениот за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, може да трае неколку месеци, информираат од Министерството...

Македонија 08.12.23 | 10:28

ВМРО-ДПМНЕ: Политички и полициски структури на СДС го охрабруваа Палевски да шири токсична атмосфера и да сее омраза

Политички и полициски структури на СДС го штитеа и замижуваа пред поведението на Љупчо Палевски Палчо, затоа што им одговараше. Преку своите поткасти и емисии на интернет...

Македонија 07.12.23 | 13:44

Лога: Денеска ќе биде пуштено барањето за екстрадација на Љупчо Палевски

Барањето за екстрадација на Љупчо Палевски – Палчо ќе биде пуштено денеска и преку електронска пошта и преку нашата Амбасада и верувам дека после добивање на нашето...

Македонија 06.12.23 | 15:38

Лога го потпиша барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски

Министерот за правда Кренар Лога го потпиша барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски и откако ќе биде преведено на турски јазик ќе биде веднаш испратено на турските...

Македонија 06.12.23 | 09:10

ВМРО-ДПМНЕ: Истрагата да се прошири, монструмот Палевски беше предолго толериран со говорот на омраза

Монструмот Палевски доби медиумска моќ и чувство на недопирливост од подкастите со неговата банда. Со години Палевски е во етерот, ширејќи говор на омраза, добивајќи...

Македонија 05.12.23 | 09:07

Монструмот Палевски е и последица на токсичната атмосфера и говорот на омраза која непречено ја продуцираше на поткастите, заштитени од власта и полицијата

Убиството на Вања и создавањето на монструмот Палевски е и последица и на лажната недопирливост која Палевски и неговата банда со поткасти ја чувствуваа и работеа непречено,...

Македонија 04.12.23 | 12:33

Митева: Убиецот бил претседател на градска организација на СДС

Марија Митева, портпарол и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „Студио 10“ на Телевизија 24 каде се дискутираше за убиството на малата Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски од Велес,...