Ознака: љупчо николовски
Македонија 10.04.21 | 18:30

Николовски: Ќе ја доведеме корупцијата до степен на неисплатливост

Градиме систем кој води ефикасна, севкупна борба против корупцијата, на сите нивоа, во сите сфери, се додека корупцијата не се доведе до степен на неисплатливост, изјави...

Македонија 06.04.21 | 23:00

Николовски со големо жалење ја примил веста за смртта на повредениот овчар во Кратовско

Со големо жалење ја примив веста за смртта на повредениот овчар од кратовскиот регион, денеска се пратени дописи во кои побарав детални извештаи за случајот од градоначалникот...

Македонија 05.04.21 | 17:01

Николовски и Лукаревска разговараа за зајакната контрола на УЈП за спречување на даночно затајување и корупција

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, одржа работен состанок со директорката на Управата...

Македонија 30.03.21 | 17:30

За Рашковски не важел етичкиот кодекс, затоа Николовски не бара негово разрешување

Вицепремиерот за борба против корупцијата, Љупчо Николовски, нема да бара разрешување на поранешниот генерален секретар на Владата и актуелен секретар во кабинетот...

Македонија 26.03.21 | 19:33

Заев треба да го „фати за уши“ дезертерот Љупчо и да му рече напиши си оставка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вечерва во „Што не е јасно“, во Алфа телевизија, во врска со терањето одмор на дел од функционерите на власт, истакна...

Македонија 26.03.21 | 11:33

Николовски и Заев за малку ќе настрадаа: Ветрот ги собори рекламните табли

При отврањето на изградбата на Градскиот пазар во Делчево се случи мал инцидент. Ветерот кој одеднаш почна да дува го помести билбордот кој за малку ќе го повредеше...

Македонија 25.03.21 | 17:12

Николовски: Нема недопирливи во борбата против корупцијата

Заменик на претседателот за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски, одговарајќи на пратенички прашања во однос на случаи...

Македонија 24.03.21 | 20:07

Не се ни одморил, кутриот

Вицепремиерот Љупчо Николовски денеска потврди дека со сопругата бил три дена на одмор во Дубаи. Тој рече и дека таму не се вакцинирал против ковид-19 и патувал како обичен...

Македонија 24.03.21 | 15:48

Мицковски: Знаете кој вака се правда, кој вака се лигави?! Само егоманијаци ко „Љуби Корупција“ и „Путер има на главата“

16 саати работел за народот и државата, за нас – иронично коментира аналитичарот Ивор Мицковски. Знаете кој вака се правда, кој вака се лигави?!   Само егоманијаци...

Македонија 24.03.21 | 13:59

Николовски: Не се вакцинирав во Дубаи, имам право да ѝ се посветам три дена на сопругата

Вицепремиерот Љупчо Николовски во Велес демантираше дека тридневниот одмор во Дубаи го искористил за да се вакцинира. Вели дека одморот му бил испланиран многу порано...

Македонија 22.03.21 | 13:20

Заев и Николовски со писмо до Собранието: Борбата против корупцијата е целта околу која мора да се обединиме

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, испратија писмо до претседателот...

Македонија 19.03.21 | 17:17

Од Македонија до Дубаи, толку е голема грижата на Николовски за здравјето на граѓаните!

Љупчо Николовски изјави дека директорот на струшката болница Мухамед Асани е разрешен по негова иницијатива, бидејќи нема компромиси кога е во прашање здравјето на...

Македонија 18.03.21 | 21:15

Филипче за Рашковски и Николовски: Индивидуалната одговорност е исклучително битна, таков ни е системот

Имаме балансиран систем на рестрикција во кој е исклучително важна индивидуалната одговорност. Сметам дека следниот период до почеток на следната недела имаме простор...

Македонија 18.03.21 | 16:14

Николов: Додека летувате по ненормални дестинации, медицинарите не смеат да користат ни одмор ни отсуство

Доктор Игор Николов од Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ ги потсетува здравствените власти дека со одлука на Владата од ноември 2020 година на медицинскиот персонал...

Македонија 18.03.21 | 12:19

Николовски во трета брзина по враќањето од Дубаи: Асани е разрешен зошто нема компромиси кога е во прашање здравјето на граѓаните

Вицепремиерот за борба против корупцијата, Љупчо Николовски откако се врати од Дубаи на фејсбук напиша дека нема компромиси кога во прашање е здравјето на граѓаните,...

Македонија 18.03.21 | 08:44

Освежен по Дубаи Николовски порача: Сè е подготвено за првите внатрепартиски избори

Освежен и одморен од патувањето во Дубаи, вицепремиерот за борба против корупцијата и генерален секретар на СДСМ Љупчо Николовски им се врати на работните обврски....

Македонија 17.03.21 | 19:13

Илиевски: Ако Николовски бил на продолжен викенд, дали од Дубаи го уловил путерот?

Не знам што звучи полошо во моменталниот контекст: „одмор во Дубаи“ или „продолжен викенд во Дубаи“? Но, она што е поинтересно е дека ако навистина користел продолжен...

Македонија 17.03.21 | 19:09

По продолжениот викенд на „тајна“ локација, Љупчо Николовски денеска се врати на работа

Вицепремиерот Љупчо Николовски денеска им се вратил на работните обврски, по неколкудневно отсуство кое поттикна шпекулации дека тој заминал на продолжен викенд во...

Македонија 17.03.21 | 17:32

Мерко потроши 27.000 евра по кафани, Николовски ќе испитува

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко од општинскиот буџет на Струга потрошил 27.500 евра во 2020 година за репрезентации, односно за јадење по ресторани. Во изминатите три...

Македонија 17.03.21 | 15:17

Мицкоски прашува: Од каде им десетици илјади евра за еден одмор на Рашковски и Николовски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук прашува од каде им десетици илјади евра за еден одмор на Рашковски и Николовски. За одмор во Дубаи и Мексико се потребни...