Ознака: љупчо николовски
Македонија 15.06.21 | 19:22

Николовски: Од 1 јули 2022 година повеќе нема да има чекање на шалтери

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски сподели убава вест од денешната владина седница. Имено станува...

Македонија 15.06.21 | 19:06

Шекеринска: Функцијата на Николовски не е судија, обвинител и полицаец во едно

Оваа партија и влада може да преживее само со успешна борба против корупцијата, изјави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска за емисијата „24 анализа“. Според...

Македонија 09.06.21 | 13:53

Николовски: Директивата на САД е порака кон оние кои работат против Охридскиот и Преспанскиот договор

Извршната наредба на американскиот претседател Џо Бајден во која е наведено дека сите граѓани кои нема да ги почитуваат Преспанскиот и Охридскиот договор и што ќе работат...

Економија 09.06.21 | 13:49

Николовски: Нема што да криеме за увозот на мазутот!

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, Љупчо Николовски денеска на прес-конференција соопшти дека сите наоди утрово се доставени до Основното...

Македонија 08.06.21 | 23:03

СДСМ најавува теренски активности: „Најдоброто за нашата општина“

Уште од оваа недела, СДСМ започнува интензивини теренски активности, со граѓаните. Под слоганот „Најдоброто за нашата општина“ ќе бидеме со граѓаните, во секое населено...

Економија 06.06.21 | 17:20

Извештајот за увоз на штетниот мазут ќе биде објавен во вторник, рече вицепремиерот Николовски

Одговорност за увозот и употреба на штетниот мазут ќе има, тврди вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски, откако и премиерот Заев кажа дека по анализите...

Економија 06.06.21 | 12:11

Николоски во вторник ќе на информира јавноста за истрагата за увозот на нафтените деривати

Во текот на утрешниот ден ќе се анализираат сите информации во врска со истрагата за увозот на течни горива, а наредниот ден ќе излеземе со информација за јавноста, соопшти...

Македонија 25.05.21 | 12:43

Собранието дури во јуни ќе расправа за интерпелациите на Маричиќ и Николовски

Собранието треба утре да продолжи со веќе почнатата 41. седница од минатата недела на која би се гласале сите точки што веќе биле усвоени на комисиите и за кои расправата...

Македонија 18.05.21 | 17:36

Собранието ја продолжи 41. седница на чиј дневен ред се интерпелациите на Маричиќ и Николовски

Собранието попладнево најпрво ја продолжи 39. седница на која едногласно ги донесе законите за изменување на Законот за енергетска ефикасност и за дополнување на Законот...

Македонија 16.05.21 | 22:43

Николовски останува генсек: Нашата модерна, демократска и државничка партија продолжува со прогресот и промените

Љупчо Николовски останува генерален секретар на СДСМ, а Бојан Маричиќ ја задржува позицијата секретар за меѓународна соработка. Нов организациски секретар на местото...

Македонија 14.05.21 | 18:09

Николовски изненаден од Пендаровски: Не смееме 50.000 семејства да оставиме без покрив над глава

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, кои некој ни ги остави....

Македонија 11.05.21 | 12:19

Кажано од двајцата водечки криминалци од коалицијата, знаете дека иднината на македонската и албанската политика е осудена на дополнително тонење, криминал и партизација

Кажано од двајцата водечки криминалци од коалицијата, знаете дека иднината на македонската и албанската политика е осудена на дополнително тонење, криминал и партизација,...

Македонија 01.05.21 | 10:44

Николовски: Продолжуваме да го слушаме гласот на работниците

По повод Меѓународниот ден на трудот – 1 Мај, генралниот секретар на СДСМ и вицепремиер Љупчо Николовски, упати честитка до граѓаните на Република Македонија. Почитувани,...

Македонија 30.04.21 | 11:40

Николовски: На локалните избори нема да кандидираме луѓе за да задоволиме лични апетити, туку ќе кандидираме квалитетни кадри

СДСМ е фаворит за победа на престојните локални избори. Воведовме мерит систем преку кој што ја следиме работата на градоначалниците, го мериме нивниот учинок да бидат...

Македонија 29.04.21 | 23:28

Николовски: Со случајот „Рашковски“ докажавме дека нема недопирливи и заштитени

Вицепремиерот Николовски во „Клик Плус“ на ТВ21 кажа дека тој случај со Рашковски е доказ дека нема недопирливи и заштитени. „Било кој еден случај за кого зборуваме,...

Македонија 29.04.21 | 23:06

Николовски уверува дека СДСМ ќе има квалитетни кадри на локалните избори

СДСМ ќе постави високи стандарди и критериуми, кандидатите за градоначалници и советници да може да се најдат на листата. Ќе ги одбереме најквалитетните луѓе, а не луѓе...

Македонија 28.04.21 | 13:30

Мицковски: Љупче Путеро и сите евтини глумци и политички морализатори, се најголемите уништувачи на институциите и државата

Политичкиот аналитичар Ивор Мицковски смета дека ќе пројде време и ќе видат сите дека  Љупчо Николовкси и сите други евтини глумци и политички морализатори, се најголемите...

Македонија 28.04.21 | 13:27

Куновска за Николовски: Дисциплина кичме

Дисциплина кичме. Вака поранешната функционерка од СДСМ и актерка Софија Куновска реагира на изјавите на вицепремиерот за корупција и десна рака на Зоран Заев, Љупчо...

Македонија 28.04.21 | 11:15

Николовски за разрешувањето на Пауновски: Постапено е согласно закон и согласно Кодексот

Разрешувањето на Стојко Пауновски е согласно законот и Кодексот за етичко однесување за членовите на Владата и носителите на јавни функции, соопшти денеска вицепремиерот...

Македонија 21.04.21 | 21:36

Митрески: Опозицијата повторно нека ги поднесе интерпелациите за Николовски и за Маричиќ

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за вицепремиерот...