Ознака: љубов
Психологија 09.07.22 | 18:57

Положбата на спиење со партнерот: Кажува СЕ за вашата врска!

Позицијата во која спиете со вашиот партнер, може многу да открие за вашата врска. Во тек на спиењето, всушност работи нашата потсвест, која не ја контролираме и токму...

Психологија 20.06.22 | 09:03

Романтика, секс, изглед… Постојат пет вида привлечност кај луѓето

Најчестото мислење е дека привлечноста меѓу луѓето е исклучиво физички феномен, но всушност, оваа појава има многу повеќе нивоа. Според голем број истражувања, човечката...

Астро 07.05.22 | 13:03

Љубов и романтика за неколку знаци овој викенд

ОВЕН Во средбата со деловните соработници ќе бидете креативни и ќе можете да постигнете некои значајни цели. Поддршката на истите овие луѓе ќе ви значи многу. Што и да...

Калеидоскоп 22.04.22 | 22:01

Имам 82 години и се омажив со 36-годишен презгоден маж: Ми ги сечеше ноктите на нозете, а го немам видено 4 недели и еве што сфатив!

Ајрис Џонс Мухамеди, 82-годишна баба од Велика Британија, се најде во центарот на вниманието на локалната јавност во 2020 година, кога се омажи за 36-годишниот Египќанец...

Семејство 10.04.22 | 00:05

Ако бракот ви е влезен во рутина и не ве исполнува, еве како може да го спасите

Штом почетниот ентузијазам и занес од љубовната врска ќе исчезнат, многумина почнуваат да се чувствуваат како да се заплеткани во рутина и нивниот брак станал досаден. Ако...

Астро 06.04.22 | 18:39

Љубов на повидок за само еден знак во Зодијакот

Овен Вашата приватност е заштитена и ви е потребна во текот на денот. Обидете се да разговарате само со луѓе кои ви се важни и неопходни. Здравјето е стабилно. Бик Вашата...

Естрада 24.03.22 | 14:44

Романтични кадри од задното седиште: Милош Биковиќ и неговата избраничка заљубени до уши

Актерот, Милош Биковиќ, го користи секој момент за да поминува време со својата поубава половина, адвокатката Ивана Малиќ. Со нивната љубов се пофали и Ивана, која објави...

Психологија 17.03.22 | 23:11

Пет работи што ги прават мажите кога навистина им значите

Ви откриваме што прават и преземаат мажите кога навистина се грижат за некоја жена Откако ќе го прегледате овој список, нема да имате повеќе дилеми. Љубовта не може и...

Астро 30.01.22 | 23:13

Јарците – ѕвезди на месецот, Девиците ќе „цветаат“ од љубов, комлицирано за Овните…

Месецот февруари започнува со конјукција на Марс, Венера и Меркур во знакот Јарец,  и Јупитер во знакот Риби…А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат...

Психологија 11.01.22 | 22:02

Тајни кои мажите сакаат да ги знаете!

Се чини дека жените упорно се обидуваат да ѕирнат во машкиот мозок. Ви треба мала помош? Ова се неколку мали слатки тајни кои мажите сакаат да ги знаете. „ЧЕСТО МИСЛИМЕ...

Калеидоскоп 10.01.22 | 18:37

Ја најдов љубовта на мојот живот на одмор пред 12. години, а сега очајно се обидувам повторно да ја сретнам

МАЖ сака да ја оживее својата романса со жена што ја запознал пред 12. години на одмор, откако открил колекција од одамна изгубени љубовни писма. Џордан Скот ја запознал...

Астро 31.12.21 | 15:48

Љубовен хороскоп за 2022 година: За Стрелец, Јарец, Водолија и Риби треба отвореност кон можноста за нови средби

СТРЕЛЕЦ Малку е веројатно дека личниот живот на Стрлец во 2022 година ќе оди на вообичаен начин. Повеќето припадници на овој знак ќе бидат задоволни од тоа како се градат...

Астро 31.12.21 | 15:08

Љубовен хороскоп за 2022 година: Знаците Лав, Девица, Вага и Скорпија треба да го слушаат гласот на своето срце

ЛАВ Лавовите од 2022 година ќе бидат вистински заштитени кога станува збор за љубовта. Ѕвездите ќе го преземат љубовниот аспект од животот на Лавот под своја целосна контрола,...

Астро 31.12.21 | 14:33

Љубовен хороскоп за 2022 година: Што ги очекува слободните и освоените срца од знаците Овен, Бик, Близнаци и Рак

ОВЕН Многумина Овни ќе започнат со реформи поврзани со сферата на љубовните врски во 2022 година. Можно е брзо да се обидете да ги промените работите кои не ве задоволуваат...

Кошарка 21.12.21 | 15:13

Видео што ќе ви го разнежни срцето: И ја сменија кореографијата среде настап, па го доби најубавото изненадување

На натпревар на Јута Џез во НБА лигата се случи момент кој ќе ви ги разнежни срцата. На една од чирлидерките и ја сменија танцовата кореографија среде настап, по што следувапе...

Психологија 28.11.21 | 23:40

Кога ќе наполнат 50 години, мажите секогаш се сеќаваат на жената што ја оставиле: Постојат 3 причини за тоа!

Постојат многу жени што откриваат дека откако ќе се венчаат, ќе ги пораснат децата и ќе зачекорат во средните години, им се случува да им се појави некој „дух од минатото“....

Психологија 07.11.21 | 15:19

Пет знаци дека вашата девојка нема да биде добра сопруга!

Ова се 5 сигурни знаци кои покажуваат дека Вашата девојка нема да биде добра сопруга, и дека би требало уште еднаш добро да размислите пред да заминете пред олтар. Љубоморна...

Астро 07.11.21 | 08:24

Три хороскопски знаци треба да внимаваат на љубовта, периодов им носи опасност од разидување и разделба

Ѕвездените аспекти за престојниот период наложуваат потешкотии на љубовен план, кои, ако не се вложува во врската, може да доведат и до дефинитивно разидување со саканата...

Психологија 05.11.21 | 19:09

Знаци кои може да ви навестат дали љубовта на вашето момче е вистинска или само комбинација

Честопати, девојката не е сигурна околу својата позиција во врската и сѐ што е поврзано со тоа, па во умот се вртат прашањата „Зошто не сакаше да ми се јави пред пријателите?“,...

Калеидоскоп 29.09.21 | 17:07

Израдувајте ги со нешто: Утре е голем празник, посветен на ќерките

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) утре е 17 септември. Утре е Св. маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија. На овој ден именден празнуваат: Софија,...