Ознака: кревети
Здравје 22.04.21 | 14:37

МЗ: Има околу 400 празни болнички кревети во ковид-центрите

Министерството за здравство денес инфомира дека вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот...

Македонија 14.03.21 | 09:47

Се помалку слободни кревети во болниците, а Филипче наместо да ги зголеми болничките капацитети, брка провизии

Се помалку слободни кревети во болниците, а Филипче наместо да ги зголеми болничките капацитети, брка провизии, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Македонија повторно руши рекорди...

Здравје 12.03.21 | 13:18

Околу 260 кревети се празни за пациенти болни од ковид-19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 582 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите...

Здравје 13.12.20 | 15:55

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 813 пациенти, слободни кревети има

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 813 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, а слободни кревети...

Македонија 27.11.20 | 14:28

Нема елементарни работи, кревети и кислород и никој не сноси одговорност!

Нема елементарни работи, кревети и кислород и никој не сноси одговорност, вели Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. Честопати мене...

Македонија 10.11.20 | 16:28

Има доволно слободни болнички кревети, тврди Филипче

Во сите болници во државата, освен во Струмица и во Куманово, има слободни болнички кревети. Станува збор не само за инфективните, туку и за интерните одделенија кои...

Балкан 06.10.20 | 13:08

Драматичен скок на новозаразени во Словенија – немаат доволно кревети во болниците

Словенија регистрира двапати повеќе лица заразерни со корона вирус отколку претходниот ден, објавија од владата. Поради зголемениот број хоспитализации потребни...