Ознака: ковид-центри
Македонија 11.04.21 | 13:24

Во ковид-центрите во земјава се лекуваат 1699 позитивни или суспектни на коронавирусот

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1699 и има околу...

Скопје 07.04.21 | 12:58

За 24 часа во Скопје е хоспитализиран 81 пациент во ковид-центрите

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје е хоспитализран 81 нов пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 698 лица сомнителни и потврдени за ковид-19...

Скопје 01.04.21 | 13:10

За 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 79 нови пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 79 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 675 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Здравје 30.03.21 | 13:05

Во болниците во Македонија 1.577 пациенти се лекуваат од ковид-19, за еден ден во Скопје се примени 74 нови пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.577 и има околу...

Скопје 27.03.21 | 12:02

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 66 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 66 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 629 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Македонија 27.03.21 | 10:38

Бројот на новозаразени најголем досега, ковид-центрите се полни, нови рестрикции нема

До вторник нема да има измени на рестриктивните мерки кои се на сила, откако состанокот на Комисијата за заразни болести заврши без предлог до Владата. Во меѓувреме...

Скопје 17.03.21 | 12:13

За 24 часа 51 пациент е хоспитализиран во ковид-болниците во Скопје, отворен ковид-центар на ТОАРИЛУЦ

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 51 нов пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 483 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Здравје 13.03.21 | 17:18

Повторно се отворени ковид-центрите на нефро, гастро, очно и Клиниката за уво, нос и грло

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 995. Поради зголемен...

Македонија 13.03.21 | 15:25

Поради компликации од корона вирусот 55 нови пациенти хоспитализирани во ковид центрите во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 55 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Од Министерството за здравство информираат...

Македонија 11.03.21 | 23:58

Мартин Данчев: Нема место за сместување ниту за случаеви донесени со брза помош – реалноста за Ковид центрите во Скопје

На лагите им се кратки нозете викаат. Слободни капацитети и кревети во болниците нема. НЕМАШЕ МЕСТО ЗА СМЕСТУВАЊЕ НИТУ ЗА СЛУЧАЕВИ СО БРЗА ПОМОШ ДОНЕСЕНИ. Луѓе умираат...

Македонија 09.03.21 | 13:59

Поради компликации од Ковид-19 во Скопје хоспитализирани нови 43 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје поради компликации од корона вирусот се хоспитализрани 43 нови пациент. На инфективните оддели во главниот град се лекуваат...

Македонија 08.03.21 | 15:38

Во ковид-центрите во Скопје има доволен број слободни кревети, порача Филипче

Во Скопје како целина има сосем доволен број на слободни кревети во делот на интерните клиники, има простор и во болницата „8 Септември“ и може да се пренаменат едно...

Македонија 01.03.21 | 13:46

Поради компликации со Ковид-19 во Скопје хоспитализирани 25 пациенти за еден ден

Во ковид центрите во Скопје во изминативе 24 часа се хоспитализирани 25 нови пациенти поради компликации предизвикани од корона вирусот. На инфективните оддели во главниот...

Македонија 15.02.21 | 12:18

На инфективните одделенија во Македонија се лекуваат 592 пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и сомнителни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 592. Од министерството...

Здравје 09.02.21 | 15:16

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 326 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 326 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите...

Здравје 08.02.21 | 12:32

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 9 пациенти, а вкупно се лекуваaт 260 болни

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 9 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 260 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Скопје 02.02.21 | 12:31

Поради компликации со вирусот во Скопје се хоспитализирани 29 пациенти за 24 часа

Во изминатите 24 часа во Ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 29 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 255 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19...

Македонија 25.01.21 | 16:13

Вкупно 610 пациенти се лекуваат во ковид болниците во Македонија

На инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава се лекуваат вкупно 610 пациенти позитивни и сомнителни на корона вирусот, информира Министерството...

Македонија 21.01.21 | 10:44

Затворени се ковид центрите на Очна клиника и Клиниката за уво, нос и грло

Состојбата со коронавирусот е стабилна, но да останеме одговорни, смета Министерството за здравство. Еден од клучните индикатори е и бројот на хоспитализации на инфективните...

Скопје 18.01.21 | 15:05

Поради компликации со вирусот 14 пациенти примени во ковид центрите во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 14 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 280 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19...